شناسه خبر : 7443

مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: کردستان نه تنها در طرح استحقاق‌سنجی سال۹۷ کشور پیشتاز بود بلکه در طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی بخش خصوصی هم که امسال شروع شد، جز دو استان برتر است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، انور اسماعیلی اظهار کرد: در استان کردستان به جهت تعامل و همکاری که اداره کل بیمه سلامت با 540 مرکز طرف قرارداد خود دارد نه تنها در طرح استحقاق‌سنجی سال97 کشور پیشتاز بود بلکه در طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی بخش خصوصی که از ابتدای امسال در کل کشور شروع شد، جز دو استان برتر بوده است.

وی افزود:  از ابتدای سال تاکنون بیش از 50 هزار نسخه الکترنیکی تولید شده است. 

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان ادامه داد: در حال حاضر 132 مطب،  103 داروخانه، 22 آزمایشگاه و 14 مرکز تصویربرداری در سراسر استان برای این طرح فعال هستند. 

اسماعیلی تصریح کرد: همچنین طبق برنامه‌ریزی انجام شده از ابتدای شهریور دو طرح الکترونیکی دیگر تحت عناوین تبادل الکترونیکی اسناد بستری بیمارستانی و الکترونیکی نمودن بازپرداخت هزینه‌های خسارت متفرقه به تبع کل کشور در کردستان نیز شروع خواهد شد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری علاوه بر بهبود و تسریع خدمات‌رسانی، به کارگیری کاغذ از اکثر فرایندهای کاری اداره کل بیمه سلامت حذف شود.

اسماعیلی اذعان کرد: نتایج طرح‌های مذکور برکات زیادی را در ارتباط سازمان با شرکای کاری، مراکز طرف قرارداد و بیمه‌شدگان خواهد داشت.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای