شناسه خبر : 6104

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: ۴۹ میلیارد و ۲۳ میلیون ریال از مطالبه دانشگاه های علوم پزشکی آذربایجان غربی از این نهاد پرداخت شد.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از ایرنا، نادر نانبخش افزود: 47 میلیارد و 667 میلیون ریال از این میزان به دانشگاه علوم پزشکی ارومیه پرداخت شد.

وی ادامه داد: این مبالغ از بابت هزینه های اسفندماه 1397 پوشش بیمه ای روستاییان، عشایر وساکنین شهرهای زیر20 هزار نفر به شبکه های بهداشت درمان شهرهای زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ازبابت درمان سطح یک روستایی پرداخت شده است.

وی بیان کرد: 13 میلیارد و 51 میلیون ریال از این مبلغ به شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارومیه تخصیص یافته است.

وی اعلام کرد: همچنین 34 میلیارد و 616 میلیون ریال از این مبلغ بین شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های اشنویه، بوکان، پلدشت، پیرانشهر، تکاب، چالدران، چایپاره، سردشت، نقده، سلماس، شاهین دژ، شوط، ماکو، مهاباد و میاندوآب براساس تعداد بیمه شده روستایی توزیع شده است.

وی اضافه کرد: یک میلیارد و 356 میلیون ریال نیز از بابت اعتبار پرسنلی سطح یک روستاییان، عشایر و شهرهای زیر 20 هزار نفر به دانشگاه علوم پزشکی خوی پرداخت شد.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: مشکلی در پرداخت هزینه های موسسه ها و مراکز طرف قرارداد وجود ندارد و علت تاخیر در پرداختی ها وجود بازه سه ماهه در رسیدگی به اسناد و مدارک پرداختی است.

وی ادامه داد: بیمه سلامت آذربایجان غربی ماهانه 410 میلیارد ریال هزینه درمان پرداخت می کند و در راستای سیاست های این سازمان مبنی بر پرداخت مستمر ماهیانه به موسسه های تشخیصی و درمانی طرف قرارداد در استان ها، سطح رضایتمندی از اداره کل بیمه سلامت این استان ارتقا یافته است.

نانبخش اظهار داشت: پرداخت منظم مطالبه موسسه های درمانی طرف قرارداد به ارائه خدمات بهتر و بیشتر این مراکز منجر می شود.

وی اضافه کرد: خرید راهبردی خدمات از برنامه های مهم این اداره کل بوده و کیفی سازی ارائه خدمات در اولویت اجرای این طرح است.

به گزارش ایرنا یک میلیون و 984 هزار و 853 نفر از جمعیت سه میلیون و 265 هزار نفری این استان با 61 درصد پوشش از خدمات بیمه سلامت استفاده می کنند.

شماره تماس 1666 بیمه سلامت آماده پاسخگویی شبانه روزی به بیمه شدگان است.

بیمه سلامت از سال 1393 با اجرای طرح تحول نظام سلامت و تجمیع چند بیمه به ویژه بیمه خدمات درمانی و اقشار مختلف در کشور ایجاد شد و در حال حاضر در کنار بیمه تامین اجتماعی بیشترین سهم را در بازار بیمه ای کشور دارد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای