شناسه خبر : 17707

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: ۱۵ درصد از هزینه‌های بیمه سلامت خراسان رضوی به بیماران کرونایی اختصاص دارد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر علیرضا رمزی مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: امسال ماهیانه ۱۳۹ میلیارد تومان صرف هزینه‌های درمان بیمه شدگان سلامت خراسان رضوی شده که ۱۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از این مبلغ مربوط به بیماران کرونایی است.

او افزود: افزون بر ۹۵ درصد هزینه درمان بیمه شدگان بیماران کرونایی مربوط به بخش دولتی دانشگاهی و بیش از ۹۰۰ میلیون تومان مربوط به بخش خصوصی بابت خدمات بستری این بیماران است.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی ادامه داد: روزانه حدود ۳۳ هزار بار مراجعه به مراکز درمانی زیرپوشش بیمه سلامت در خراسان رضوی گزارش می‌شود که در هر روز چهار میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان هزینه درمان این بیماران است؛ در حال حاضر هزینه‌های پوشش داروی رمدسیویر در خراسان رضوی ۷۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در ماه است.

 رمزی بیان کرد: از آبان ماه سال گذشته با مصوبات شورای عالی بیمه سلامت، داروی رمدسیویر برای بیماران مبتلا به کرونا در تعهد سازمان بیمه سلامت ایران قرار گرفته است.

او از افزایش ۱۳۰ درصدی تزریق داروی رمدسیویر در بخش سرپایی همگام با موج پنجم همه گیری کرونا در مرداد ماه امسال در خراسان رضوی خبر داد و تصریح کرد: هزینه تعهد داروی رمدسیویر در این ماه ۲۲۰ میلیارد ریال در استان گزارش شده است؛ داروی فاویپیراویر نیز تا پایان مرداد ماه امسال در تعهد این سازمان بود که به دلیل عدم اثربخشی با تایید وزارت بهداشت از ابتدای شهریور ماه امسال از تعهد بیمه‌ای این سازمان خارج شده است.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی تاکید کرد: همچنین دیگر اقلام دارویی مانند "دگزامتازون، پردنیزولون، سرم نمکی، فاموتیدین، انوکساپارین، اتوروواستاتین" در نسخ سرپایی بیماران کرونایی درج شده که منجر به رشد قابل توجه هزینه‌های بیمه سلامت شده است.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی پاسخگویی ۲۴ ساعته به بیمه شدگان و موسسات درمانی و بیمارستان‌های استان از طریق سامانه تلفنی۱۶۶۶ و زیرپوشش قرار گرفتن اقلام دارویی درمان کرونا از قبیل داروی "دیسیژن" و همچنین پوشش بیمه‌ای تست PCR از ابتدای شهریورماه امسال را از جمله اقدامات بیمه سلامت در حوزه کرونا عنوان کرد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای