شناسه خبر : 17575

بیمه سلامت برای بستری بیماران کرونایی زیرپوشش خود تا خردادماه سال جاری ۶۰ میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان در استان کرمانشاه هزینه پرداخت کرده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر امید قادری مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: قطعا هزینه‌های بستری بیمه شدگان بیمه سلامت نیز بسیار زیادتر از این مبلغ است، اما هنوز آمار آن جمع آوری نشده است.

او به طور میانگین هزینه بستری هر پرونده و بیمار بستری برای بیمه سلامت را چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: میانگین بستری‌ها پنج روز است و تمام هزینه تست‌های کرونا برای بیمه شدگان زیرپوشش این بیمه نیز رایگان است.

قادری همچنین از پرداخت ۹۰ درصد هزینه برخی از دارو‌های بیماران کرونایی توسط بیمه سلامت خبر داد و ادامه داد: پرداخت این هزینه در صورتی است که متخصص عفونت داخلی برای بیمار کرونایی تجویز کند، پرداخت می‌شود.

او با بیان اینکه میانگین سنی بستری بیماران کرونایی این بیمه ۵۷ سال است، از مردم خواست برای حفظ سلامت خود و خانواده و نزدیکان شان هم شده، شیوه نامه‌های بهداشتی را مانند ماسک زدن، رعایت فاصله اجتماعی و به ویژه پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی را رعایت کنند، که انشاالله هرچه زودتر از شر این بیماری منحوس خلاص شویم.

گفتنی است:هم‌اکنون یک هزار و ۵۲۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند که نسبت به روز قبل ۶ نفر کمتر شده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای