شناسه خبر : 18871

استاندار سمنان گفت: در سفر رئیس جمهور به استان ۱۱ هزار میلیارد تومان برای تسهیلات ویژه واحد‌های صنعتی در نظر گرفته شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید محمد رضا هاشمی استاندار سمنان در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به استان سمنان ۱۴۵ مصوبه برای بیش از ۲۵ دستگاه اجرایی تصویب شد، ابراز کرد: در این سفر چهار هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های عمرانی نیمه تمام در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در سفر هیئت دولت همچنین ۱۱ هزار میلیارد تومان برای تسهیلات ویژه واحد‌های صنعتی در نظر گرفته شده است، افزود: موانع موجود بر سر راه تولید و صادرات را باید هرچه سریع‌تر برطرف کنیم تا واحد‌های تولیدی ما هیچ‌گونه دغدغه و نگرانی نداشته باشند.

استاندار سمنان در دیگر بخش سخنان خود با بیان اینکه صادرات باید از مبدا استان سمنان به صورت ویژه پیگیری و تقویت شود، گفت: دسترسی شهرک صنعتی به ریل راه آهن، می‌تواند بسیاری از دغدغه‌های موجود در حوزه صنعت و تولید را برطرف سازد.

هاشمی بیان کرد: مباحث گفتگوی دولت و بخش خصوصی باید به سمت اقدامات اجرایی سوق داده شود تا بتوانیم با مصوبات مطلوب و مناسب، کمک حال بخش خصوصی و تولیدات استان باشیم.

علی اصغر جمعه‌ای رئیس اتاق بازرگانی سمنان نیز در سخنانی کوتاه با بیان اینکه در حال حاضر در بحث واحد‌های صنعتی استان، با مشکل آب روبرو هستیم، گفت: با فعال شدن تمامی واحد‌های صنعتی که با مشکل آب در استان روبرو هستند، ۶۰۰ لیتر در ثانیه کمبود آب داریم همچنین علاوه بر گرانی‌ها، فرسودگی ناوگان حمل و نقل و همچنین افزایش کرایه از دیگر معضلات حوزه تولید است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای