شناسه خبر : 20007

صنایع‌دستی مشمول معافیت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهد شد

صنایع‌دستی مشمول معافیت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهد شد

مدیرکل دفتر حمایت از تولید معاونت صنایع‌دستی اعلام کرد: بر اساس قانون، صنایع‌دستی نیز مشمول معافیت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهد شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرکل دفتر حمایت از تولید معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به انتشار اخباری درباره معافیت حوزه‌های مختلف از مالیات بر ارزش افزوده و اجرای این قانون از ۱۳ دی، گفت: بر اساس قانون، صنایع‌دستی نیز مشمول این معافیت خواهد شد.

فرهاد فلاح با اشاره به ابلاغ قانون مالیات بر ارزش افزوده در ۱۴ تیرماه سال جاری، اعلام کرد بر همین اساس صنایع‌دستی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف است.

بر اساس بند ١۴ ماده ٩ فصل سوم معافیت‌ها، صنایع‌دستی تولید داخل موضوع ماده یک قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی مطابق فهرستی که تا پایان دی ماه هر سال از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پیشنهاد می‌شود و به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌رسد، از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف خواهد بود.

این فهرست از سوی این وزارتخانه به وزارت اقتصاد و دارایی طبق روال تا پایان دی ماه ارسال می‌شود و با موافقت وزیر اقتصاد و دارایی، صنایع‌دستی نیز مشمول معافیت مالیات بر ارزش افزوده خواهد شد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای