شناسه خبر : 18308

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه تکمیل و توسعه بانک زمین اولین بند از ۱۰ فرمان ابلاغی وزیر راه و شهرسازی به زیرمجموعه‌های این وزارتخانه است، گفت: به زودی گزارش مفصلی از پیشرفت کار «بانک زمین» را در اختیار شورای عالی مسکن قرار خواهیم داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی«احمد اصغری مهرآبادی» در نشست مشترکی که با نمایندگان شرکت عمران شهرهای جدید و شرکت بازآفرینی شهری در خصوص پیگیری تکمیل و توسعه اطلاعات «بانک زمین» داشت، با اشاره به اینکه تکمیل و توسعه «بانک زمین»، نخستین بند از ۱۰ فرمان ابلاغی وزیر راه و شهرسازی است و تا به امروز اطلاعات زمین‌های سازمان ملی زمین و مسکن در بانک زمین بارگذاری شده است، توضیح داد: گام بعدی ما بارگزاری اطلاعات این دو شرکت زیر مجموعه وزارت راه و پس از آن اطلاعات اراضی سایر دستگاه‌ها روی سامانه بانک زمین است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای تکمیل اطلاعات بانک زمین ۳ ماه فرصت است، افزود: باید کار را به سرعت پیش برد و نباید اجازه دهیم مشکلات فنی احتمالی سرعت انجام کار را پایین بیاورد.

وی با بیان اینکه همکاری مناسبی میان کارشناسان بانک زمین و فناوری ارتباطات و اطلاعات سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت عمران شهرهای جدید و شرکت بازآفرینی شهری وجود دارد، ادامه داد: به زودی گزارش مفصلی از پیشرفت کار بانک زمین را در اختیار شورای عالی مسکن قرار خواهیم داد.

«محمود محمودزاده»معاون وزیر راه و شهرسازی پیش تر درباره تشکیل بانک زمین، گفته است: استانداران سراسر کشور به اسم رئیس کمیته تامین زمین استان به دستور رئیس جمهوری منصوب  شده و نسبت به تامین زمین بر اساس نیازی که وجود دارد می توانند اقدام کنند. 

وی گفته است که در تمامی استان‌ها شناسایی زمین شروع شده و از زمانی که قانون جهش تولید ابلاغ شده دو ماه فرصت انتقال اراضی توسط دستگاه‌ها وجود دارد و اگر در این دو ماه اتفاقی رخ ندهد وزارتخانه می‌تواند درخواست انتقال سند دهد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای