شناسه خبر : 15998

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ازتدوین آئین‌نامه جدید این صندوق خبر داد و گفت: پس از همسان‌سازی، متوسط دریافتی حقوق بازنشستگان صندوق به ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، علی شیرکانی در نشست خبری امروز با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی رفاه و ابلاغ رئیس‌جمهور، نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای میان صندوق‌های بازنشستگی بدون هیچ مشکلی در حال اجراست.

وی ادامه داد: هم در سازمان تأمین اجتماعی و هم در سازمان امور عشایر ایران دستورالعمل‌های اجرایی لازم برای نقل و انتقالات صادر شده و این موضوع اجرایی می‌شود.

همسان‌سازی از ابتدای فروردین سال گذشته اعمال شده است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در خصوص همسان‌سازی مستمری‌های کشاورزان و روستاییان گفت: همسان‌سازی از ابتدای فروردین سال گذشته اعمال شده به گونه‌ای که فردی که ۱۰ یا ۱۵ سال پیش بازنشسته شده به میزان کسی که سال ۹۸ بازنشسته شده، در حال حاضر حقوق دریافت می‌کند.

شیرکانی با تأکید بر اینکه متوسط دریافتی حقوق روستاییان و عشایر بعد از همسان‌سازی ۷۰۰ هزار تومان است، گفت: این میزان در سطوح مختلف متفاوت است و ممکن است حقوق فردی دو یا سه برابر زیاد شده باشد و فرد دیگری ۲۰ تا ۳۰ درصد.

وی ادامه داد: هر چه فاصله مستمری‌بگیر بیشتر باشد، اثرات همسان‌سازی بیشتر نمایان می‌شود و نابرابری که در قبل وجود داشت، با همسان‌سازی عملاً از میان رفته است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در خصوص آیین‌نامه جدید این صندوق گفت: آیین‌نامه جدید، تهیه، تدوین و به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده و در صورت تصویب و اجرایی شدن آن، دیگر بحث همسان‌سازی موضوعیت پیدا نمی‌کند و این دغدغه به طور کامل رفع خواهد شد.

شیرکانی با اشاره به اینکه در حال حاضر دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بیمه شده صندوق هستند، گفت: از این تعداد، یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیمه شده فعال را شامل می‌شوند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تأکید کرد: صندوق روستاییان فواصل بیمه‌ای عدم پرداخت حق بیمه را تا زیر یک سال می‌پذیرد اما هنگامی که از یک سال بیشتر شود، حکم خرید بیمه پیدا می‌کند که در دنیا نیز این امکان وجود ندارد.

وی اظهار داشت: اینکه پس از پنج سال فردی بخواهد وقفه بیمه ایجاد شده خود را بخرد، مخالف اصول و قواعد بیمه‌ای است و وقفه‌های بیش از یک سال را نمی‌پذیریم.

به گفته شیرکانی، در سال گذشته بیمه ۹۲ هزار نفر مجدداً فعال شده است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تأکید کرد: به علت ماهیت کار کشاورزان و روستاییان، وقفه‌ای تا یک سال یا تأخیر چند ماه به طور استثناء در صندوق ما قابل قبول است.

وی با تأکید بر اینکه بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان، اختیاری است و نه اجباری گفت: این بیمه آسودگی‌خاطر را برای بیمه شده فراهم می‌کند و ما روستاییان را اجبار نمی‌کنیم که وارد صندوق شوند اما از عضویت واجدان شرایط استقبال می‌کنیم.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای