شناسه خبر : 8594

وزیر بهداشت و درمان در ارومیه گفت: هم اکنون ۹ میلیون نفر در کشور زیر پوشش بیمه اجباری همگانی قرار گرفتند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایلنا، سعید نمکی وزیر بهداشت و ‌درمان در مراسم افتتاح بیمارستان بین‌المللی میلاد که با حضور معاون‌ اول رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه در سالیان پس از انقلاب اسلامی، دستاوردهای عظیمی در نظام سلامت اتفاق افتاده و در آذربایجان‌غربی نیز که استانی نمونه در سلامت است، داشتن مردم فهیم عامل اصلی توسعه‌یافتگی آن بوده است.

وی تصریح کرد: میزان تخت‌های بیمارستانی پیش از سال ۹۲ در سطح این استان یک در هزار نفر بوده که امروز با تلاش و همت مسئولان آذربایجان‌غربی و کمک بخش خصوصی دستاوردهای بزرگی اتفاق افتاده است.

وزیر بهداشت و درمان گفت: پیش از دولت روحانی دو هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی در استان وجود داشت که هم‌اکنون به پنج هزار تخت رسیده است.

وی بیان کرد: هم‌اکنون دولت در تلاش است که پرداخت از جیب مردم را کاهش داده و ‌ضمن توسعه زیرساخت‌ها، پیشگیری را بر درمان تقدم بداند‌.

نمکی با تاکید بر اینکه میدان دادن به بخش خصوصی اصلی‌ترین کار دولت است اظهار کرد: نباید دولت مانع از کار بخش خصوصی شده بلکه باید گره‌گشایی از کار بخش خصوصی کند .

وی با تاکید بر پوشش بیمه اجباری و همگانی افزود: هم‌اکنون ۹ میلیون نفر از مردم کشور که فاقد هر گونه بیمه بودند زیر پوشش بیمه اجباری رفتند.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: ارومیه با توجه به همسایگی با ترکیه می‌تواند در بحث توریست درمانی گام های اساسی بردارد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای