شناسه خبر : 8217

صنایع بزرگ مستقر در خراسان شمالی، با وجود تاکید استاندار بر انجام اقدامات بیمه‌ای در استان، هنوز به خرید از شرکت‌های بیمه‌ای این خطه، تن نداده‌اند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، رئیس شورای هماهنگی بیمه های خراسان شمالی گفت: سالانه ۳۵۰ تا ۳۶۰ میلیارد ریال پول مربوط به حق بیمه کارخانه های بزرگ این استان، در دیگر استان ها گردش دارد.

علی وفاپیشه اظهار داشت: بر اساس برآوردهای انجام شده، مجتمع پتروشیمی خراسان سالانه ۲۰۰ میلیارد ریال، فولاد اسفراین ۵۰ میلیارد ریال و سیمان بجنورد ۷۰ میلیارد ریال پول حق بیمه را از استان خارج می کنند.

وی افزود: انجام اقدامات بیمه ای در خارج استان، زمینه ای برای خروج مبالغ زیاد مالیات بر ارزش افزوده از استان است که استان های دیگر از این سود، بهره مند می شوند.

وفاپیشه گفت: وجوه مربوط به مالیات بر ارزش افزوده، رقم چشمگیری است که می تواند در استان هزینه شود. 

وی خاطرنشان کرد: خروج پول های بیمه ای از استان در حالی است که خدمات مربوط به بیمه این صنایع، توسط شرکت های بیمه ای استان انجام می شود و در صورت بروز حادثه و خسارت، اقدامات کارشناسی توسط شرکت های بیمه ای در این استان انجام می شود.

رئیس شورای هماهنگی بیمه های خراسان شمالی گفت: از صنایع و واحدهای تولیدی بزرگ استان، انتظار می رود با نگاه حمایتی خود از بیمه ها، نسبت به خرید بیمه در داخل استان اقدام کنند و از مسئولان نیز درخواست می شود در این باره کمک کار شرکت های بیمه ای باشند.

در خراسان شمالی ۴۰۰ واحد صنعتی وجود دارد.

شورای هماهنگی بیمه های خراسان شمالی ۱۸ عضو دارد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای