شناسه خبر : 8104

اسدالله رازانی، رییس هیات مدیره صندوق، از بازنشستگی به عنوان یکی از شاخص‌های مهم نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی نام برد و گفت: بسته‌های نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی یکی از خدمات ارزشمند دولت و نظام است که یکی از مهترین بخش‌های آن بازنشستگی روستاییان و عشایر است.

به گزارش چابک آنلاین، اسدالله رازانی، رییس هیات مدیره صندوق، از بازنشستگی به عنوان یکی از شاخص‌های مهم نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی نام برد و گفت: بسته‌های نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی یکی از خدمات ارزشمند دولت و نظام است که یکی از مهترین بخش‌های آن بازنشستگی روستاییان و عشایر است که تا امروز ما توانسته‌ایم بالغ بر یک میلیون و 16۰ هزار ایرانی را تحت پوشش خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار دهیم و از این میان نیز بیش از 106 هزار خانوار از صندوق مستمری دریافت می‌‌کنند.

وی با اشاره به خدمات فراوان نظام برای روستاییان گفت: جای خالی بیمه برای روستاییان محسوس بود که خوشبختانه دولت در این زمینه گام مهمی برداشت و صندوق را برابر اصل بیست و نهم قانون اساسی تاسیس نمود و اکنون دولت مصمم است که افراد فاقد پوشش بیمه‌ای هر چه سریعتر تحت پوشش قرار گرفته و بتوانند از خدمات صندوق بهره مند شوند.

 رییس هیات مدیره با تاکید بر تعامل و همکاری کلیه دستگاه‌ها بیان داشت: راه باقیمانده طولانی و سخت است و انتظار است کلیه مدیران موضوع را جدی تلقی کنند تا ان شااله بتوانیم گام بزرگی در این زمینه برداریم و استان نیز در حفظ رتبه نخست سعی و تلاش نماید.

رازانی افزود: ماهیت این صندوق تحقق اصل بیست و نهم قانون اساسی است و شخص می‌تواند با پرداخت کمترین هزینه به عضویت صندوق درآمده و در آینده برای تامین حداقل معیشت خود محتاج سایرین نشود و کرامت او نیز حفظ گردد.  

وی گفت: استان کردستان در سه شاخص جذب، تمدید و سن بیمه شدگان در سال 97 موفق به کسب رتبه اول کشوری شده است.

 

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای