شناسه خبر : 7827

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: کارگران ساختمانی که دارای وضعیت فعال در سیستم بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی هستند ولی در سامانه رفاهی کارگران ساختمانی ثبت‌نام نکرده‌اند، فقط تا فردا /یکشنبه/ برای مراجعه و نام‌نویسی در این سامانه مهلت دارند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، رضا نقی‌زاده افزود: در صورتی که کارگران ساختمانی تا فردا در سامانه رفاهی ثبت‌نام نکنند، نسبت به مختومه‌کردن وضعیت بیمه‌ای آنان اقدام خواهد شد.

وی بیان کرد: این گروه برای جلوگیری از اختلال در بیمه‌پردازی باید در اسرع وقت به‌صورت اینترنتی به نشانی www.samanehrefah.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند.

وی اضافه کرد: کارگران ساختمانی علاوه بر آن باید پس از نام‌نویسی، مراتب را به واحد ثبت‌نام و حساب‌های انفرادی شعبه محل بیمه‌پردازی خود اطلاع دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی ادامه داد: کارگران ساختمانی برای استفاده از مزایای قانونی، باید در یکی از مشاغل مرتبط با صنعت ساختمان اشتغال عملی داشته باشند و ارائه کارت مهارت معتبر همان شغل از سازمان فنی حرفه‌ای وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ثبت‌نام در سامانه رفاهی کارگران ساختمانی الزامی است.

طبق مصوبه کارگروه رفع موانع اجرایی بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی، ثبت‌نام همه کارگران ساختمانی اعم از بیمه شده و بیمه نشده در این سامانه الزامی است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای