شناسه خبر : 7006

تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی در شهرستان خواف با ۱۲ درصد افزایش از پنج هزار و ۴۰۰ نفر در سه ماه نخست پارسال به ۶ هزار و ۱۰۰ نفر در مدت مشابه امسال رسید.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، رئیس شعبه تأمین اجتماعی خواف مهمترین علت این افزایش را اطلاع رسانی و تبلیغ در زمینه مزایای برخورداری از بیمه تأمین اجتماعی در این شهرستان ذکر کرد.

محمد شریفی مند روز یکشنبه به مناسبت هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی به خبرنگار ایرنا گفت: ماهیانه ۲۵ میلیارد ریال برای مستمری و هزینه‌های خدمات کوتاه مدت درمانی توسط تأمین اجتماعی در شهرستان خواف پرداخت می‌شود.

وی دفاع از حقوق کارگران و بیمه شدگان تأمین اجتماعی را از رویکردهای مهم این شعبه ذکر کرد و افزود: برای این منظور طی یک سال گذشته هشت هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی این شهرستان انجام شده و نسبت به تخطی‌های قانونی کارفرمایان نیز تذکرات لازم داده شده است.

وی اظهار داشت: احداث درمانگاه تأمین اجتماعی خواف در زمینی به وسعت چهار هزار مترمربع و زیربنای دو هزار و ۲۰۰ متر مربع با بخش‌های دندانپزشکی، مامایی، تزریقات و پانسمان از اردیبهشت ماه سال گذشته آغاز شده و با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی در حال اجراست که مهر ماه امسال تکمیل می‌شود و با بهره برداری از آن زمینه جذب ۴۵ نیروی انسانی شامل پزشکان عمومی و متخصص و دندانپزشک و کادر درمانی فراهم می گردد.

هم اکنون ۲۰ هزار بیمه شده تأمین اجتماعی در دو هزار و ۱۳۰ کارگاه و واحد تولیدی شهرستان خواف زیرپوشش خدمات تأمین اجتماعی قرار دارند.

۲۵ لغایت ۳۱ تیر ماه هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی نامگذاری شده است.

شهرستان ۱۴۰ هزار نفری خواف در ۲۶۷ کیلومتری جنوب مشهد ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای