شناسه خبر : 674

برای ایجاد بخش های جدید؛

در صنعت بیمه و با وجود شرکت‌ها و کسب وکارهای کوچک و متوسط که از یک سو از قدرت رقابت با شرکت‌های بزرگ برخوردار نیستند را ندارند و از سوی دیگر توان تخصصی و تحقیقاتی آنها اندک است، نیاز به تجدید ساختار و تغییرات مدیریتی دارند تا بدین وسیله کارآیی و بهره‌وری آنها افزایش یابد و بتوانند سرمایه‌گذاری‌های خود را به بخش‌های جدید و در حال رشد سوق دهند. کاهش هزینه‌های مالی، کاهش و صرفه‌جویی مالیاتی و تثبیت سود و کاهش ریسک از طریق متنوع سازی در زمره مهمترین عوامل انتخاب راهبرد اکتساب در میان شرکت های بیمه به شمار می روند.

گروه سرمایه گذاری Eurazeo برای خرید سهام شرکت بیمه آلبینیا (Albingia) مذاکراتی را آغاز کرده است. لازم به ذکر است شرکت آلبینیا در سال 1901 در آلمان تاسیس شد و در سال 1962 در فرانسه توسعه یافت و امروز تنها شرکت بیمه مستقل در بازار خطوط تجاری شرکت فرانسه به شمار می­رود. حق بیمه دریافتی این شرکت در سال 2017، بیش از 220 میلیون یورو بوده و خالص نسبت ترکیبی آن کمتر از 85 درصد می­باشد. دارایی­های این شرکت تا پایان سال 2017 نیز نزدیک به یک میلیارد یورو برآورد می­گردد. به باور مارک فراپیر مدیر عامل گروه Eurazeo  "راهبرد اکتساب این شرکت در راستای کسب دارایی­هایی با کیفیت بالا و دارای پتانسیل توسعه­ای قوی است".  همچنین خبرهای حاکی از آن است که برای فروش سهام هلدینگ بیمه­ای شرکت فونیکس (Phoenix Holdings Insurer) به شرکت بیمه سیریوس (Sirius International Insurance) توافقاتی صورت گرفته است.

گروه ویژه رایان (Ryan Specialty Group L.L.C) نیز اعلام کرد در راستای توسعه یک همکاری استراتژیک و  درازمدت با شرکت سهامی اونکس (Onex)، 175 میلیون دلار بودجه در نظر گرفته است. این سرمایه گذاری مشتمل بر 50 میلیون دلار از سهام ممتاز و 25 میلیون دلار از سهام عادی است که هدف آن سرمایه گذاری برای ادامه رشد و توسعه استراتژی اکتساب شرکت رایان است. شرکت RSG توسط پاتریک جی رایان، بنیانگذار و مدیر عامل سابق Aon P.L.C در سال 2010 تأسیس شد و یک شرکت کاملاً خصوصی است که دفتر مرکزی آن نیز در نیویورک قرار دارد. طبق آخرین رتبه بندی Business Insurance، این گروه، طیف وسیعی از کارگزاران، نمایندگان و فروشندگان بیمه­ های عمومی را در اختیار دارد که طی هشت سال گذشته به سرعت در حال رشد بوده و سومین کارگزار بزرگ بیمه با تولید سالانه بیش از 5 میلیارد دلار حق بیمه است. دارایی­های شرکت اونکس بیش از 32 میلیارد دلار برآورد می­گردد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای