شناسه خبر : 5547

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: اجرای این طرح بیش از ۱۵ درصد در ذخیره منابع و مصرف بهینه‌تر اعتبارات حوزه سلامت موثر است زیرا از تداخلات دارویی جلوگیری می‌کند، بیمار از کیفیت درمان بهتر برخوردار می‌شود و پزشک از تجویز منطقی‌تر بهره‌مند می‌شود و همه طرف‌ها از اجرای این طرح سود می‌برند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا،"محمد جعفری" در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال جاری با وجود فراز و نشیب‌های متعدد حوزه اقتصاد، اداره کل بیمه سلامت استان کرمان توانست تعهد مالی خود به موسسات درمانی را به نحو مناسبی نسبت به سال‌های قبل ایفا کند.

وی با بیان اینکه سال 97 را در حالی به پایان خواهیم رساند که پرداخت مطالبات درمانی موسسات طرف قرارداد به صورت عمومی تا پایان آذرماه تسویه می‌شوند، تصریح کرد: پزشکان خانواده و موسسات درمانی که نسخه نویسی الکترونیک را آغاز کرده اند نیز تا پایان بهمن ماه تسویه شده اند.

وی بیان کرد: از آنجایی که سال های گذشته با بدهی انباشته‌ای وارد سال بعد می‌شدیم، امسال با وضعیت مناسب‌تری به سال جدید ورود می‌کنیم و چالش این است که خزانه کشور باید با اولویت تصمیم گیری کند برای پرداخت مابقی مطالبات ما. زیرا ما برمبنای حق بیمه مصوب دولت که بالای 90 درصد از سوی دولت تامین می‌شود، مخارج درمانی مردم را پرداخت می‌کنیم نه از سوی بیمه شدگان لذا در پرداخت سه ماه پایان سال انتظار داریم خزانه اولویت پرداخت خود را از حوزه سلامت خارج نکند.

وی افزود: برای سال آینده در راستای برداشتن بار مالی از دوش بیماران و افزایش سطح رفاه زندگی بیمه شدگان 75 برنامه عملیاتی مدون و مصوب شده که از ابتدای سال دنبال می شود.

جعفری در ادامه تصریح کرد: حذف دفترچه بیمه و اجرای نسخه الکترونیک در استان کرمان یکی از برنامه های امسال بود که از روزهای اخیر به کل کشور تعمیم داده شد.

وی بیان کرد: اجرای این طرح بیش از 15 درصد در ذخیره منابع و مصرف بهینه تر اعتبارات حوزه سلامت موثر است زیرا از تداخلات دارویی جلوگیری می‌کند، بیمار از کیفیت درمان بهتر برخوردار می‌شود و پزشک از تجویز منطقی‌تر بهره‌مند می‌شود و همه طرف‌ها از اجرای این طرح سود می‌برند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: با حذف دفترچه بیمه میلیاردها تومان صرفه‌جویی در منابع بیمه سلامت صورت می‌گیرد زیرا سالانه 20 میلیون دفترچه در سازمان بیمه سلامت تعویض می شود.

در ادامه معاون درمان اداره کل بیمه سلامت استان کرمان گفت: بیمه سلامت از سال 93 پوشش درمان اعتیاد را به عهده داشت .

محمد قوام با بیان اینکه بیمه سلامت از سال 93 پوشش درمان اعتیاد را به عهده داشت و در استان کرمان بیش از 2000 نفر از مصرف کنندگان مواد تحت پوشش هستند که با تعرفه جزئی خدمت می‌گیرند، تصریح کرد: در بودجه 98 سازمان بیمه سلامت، عددی برای این حوزه (پوشش درمان اعتیاد) دیده نشده که با این وضعیت دچار چالش خواهیم شد.

 

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای