شناسه خبر : 4819

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی قرچک مطرح کرد؛

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی قرچک گفت: حدود ۳ هزار نفر پرداخت کننده بیمه از کارگران ساختمانی در شهرستان قرچک و حومه هستند، درحالی‌که بالغ بر ۸۰۰ کارگر ساختمانی بیمه نشده در قرچک وجود دارد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایلنا ، علی حسن پور با اشاره به اینکه کارگران ساختمانی قرچک مشکلات زیادی دارند، اظهار داشت: حدود ۳ هزار نفر پرداخت‌کننده بیمه از کارگران ساختمانی در شهرستان قرچک و حومه هستند، درحالی‌که بالغ بر ۸۰۰ کارگر ساختمانی بیمه نشده در قرچک وجود دارد. 

وی افزود: انجمن صنفی کارگران ساختمانی قرچک تلاش کرده تا با تبلیغات و آگاه کردن کارگران اعضای بیشتری داشته باشد که تاکنون حدود ۱۶۰۰ نفر از این کارگران عضو انجمن صنفی شده‌اند. 

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی قرچک با بیان اینکه عمده‌ترین مشکل کارگران ساختمانی بیمه آن‌ها است، گفت: خواسته امروز ما از سازمان تامین اجتماعی این است که کارگری که کارت مهارت فنی خود را از سازمان فنی حرفه‌ای دریافت کرده و از نظر انجمن صنفی کارگران ساختمانی مورد تایید است، دیگر نیاز نیست که ۴ ماه در صف انتظار سازمان تامین اجتماعی بماند. سامانه بیمه انجمن‌های صنفی به همین منظور تهیه شده است. 

از قرار معلوم صد هزار کارگر ساختمانی در سامانه رفاهی کارگران ساختمانی در انتظار بیمه شدن هستند و باید تشخیص صلاحیت شوند.  

حسن پور با بیان اینکه کارگری داریم که ۱۲ سال است که حق بیمه پرداخت می‌کند و بالای ۱۰ طبقه سنگ‌کاری و گچکاری می‌کند، چرا باید به خاطر بازرسی‌های ناصحیح ۴ ماه حق بیمه‌اش قطع شود، گفت: سازمان تامین اجتماعی مقداری از بازرسی را به کارگزاری‌های شهرستان سپرده است. کارمند کارگزاری از زندگی کارگر ساختمانی چیزی نمی‌داند.  

او ادامه داد: در ماه بین ۹۶ تا ۱۰۶ هزار تومان کارگران سهم بیمه می‌پردازند. کارگران ساختمانی حق دارند که از بیمه کارآمدی برخوردار باشند. به خصوص اینکه این قشر از کارگران خیلی در معرض حوادث و بیماری هستند و در عین حال نیاز به بازنشستگی به موقع دارند. 

حسن پور در پایان تاکید کرد: البته سامانه خدمات رفاهی کارگران ساختمانی فوایدی داشته و بالاخره الکترونیکی شدن این سامانه به کارگران ساختمانی کمک می‌کند تا درگیر بروکراسی بی و سر و ته نشوند.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای