شناسه خبر : 19843

مرخصی استعلاجی جزء سوابق کار و بازنشستگی کارگران محسوب می شود

مرخصی استعلاجی  جزء سوابق کار و بازنشستگی کارگران محسوب می شود

مرخصی استعلاجی با تایید سازمان تأمین اجتماعی جزء سوابق کار و بازنشستگی کارگران محسوب می شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در این گزارش به سوال پاسخ داده ایم که آیا به بیمه شدگان دارای مرخصی استعلاجی یا بارداری عیدی و سنوات پرداخت می شود؟

بر اساس ماده ۷۴ قانون کار، مرخصی استعلاجی با تایید سازمان تأمین اجتماعی جزء سوابق کار و بازنشستگی کارگران محسوب می‌شود لذا برای کارگردانی که در طول سال مدتی از مرخصی استعلاجی یا زایمان استفاده کرده اند، عیدی و سنوات به طور کامل تعلق می‌گیرد، مگر آنکه به جزء مرخصی استعلاجی و یا زایمان، کمتر از یک سال اشتغال بکار داشته باشند که در این صورت عیدی و سنوات به نسبت ایام کارکرد (که شامل مرخصی استعلاجی و زایمان نیز می‌شود) محاسبه و پرداخت می‌شود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای