شناسه خبر : 18939

معاون صنایع دستی و هنر‌های سنتی وزارت میراث فرهنگی گفت: از ابتدای سال تاکنون هزار و ۶۳۷ نفر از هنرمندان و فعالان صنایع دستی به فهرست بیمه شدگان جدید سازمان تامین اجتماعی اضافه شده اند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، خانم پویا محمودیان افزود: امسال سومین سال، ۶۹۵ نفر از هنرمندان، پس از پنج سال تعویق در بیمه، مجدد بیمه آن‌ها از سر گرفته شد و بیمه شدند.
وی اضافه کرد: تلاش داریم تا در ماه‌های باقی مانده امسال، مرحله دوم بیمه شدگان هم به سازمان تامین اجتماعی معرفی شود.
خانم محمودیان به بیمه مناطق روستایی هم اشاره و اضافه کرد: پس از انعقاد تفاهم نامه با صندوق بیمه کشاورزی و روستائیان در سال ۱۳۹۷، سه هزار و ۴۵۵ نفر از هنرمندان تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفتند.

معاون صنایع دستی و هنر‌های سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۳ هزار نفر دیگر از هنرمندان صنایع دستی توسط ادارات کل استانی و ستاد شناسایی و راستی آزمایی شده اند تا پس از معرفی در روز‌های آینده، بتوانند از بیمه روستائیان و عشایر استفاده کنند.
خانم محمودیان موضوع بیمه را یکی از دغدغه‌های به جای هنرمندان صنایع دستی دانست و افزود: این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است تا بتوانیم یکی از مشکلات پیش روی هنرمندان را برطرف کنیم.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای