شناسه خبر : 18500

اختصاصی چابک آنلاین؛

اساسنامه صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان در انتظار تایید هیات وزیران است

اساسنامه صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان در انتظار تایید هیات وزیران است

مدیرعامل صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان، اظهارکرد:شورای نگهبان ایراداتی به اساسنامه صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان گرفته که این ایرادات رفع شده و بخش حقوقی ریاست جمهوری هم نظرات خودرا اعمال کرده و درحال حاضردرانتظار تایید هیات وزیران است تا مجدد به شورای نگهبان ارسال شده و مشکل رفع شود.

چابک آنلاین، بهاره تاجر باشی، "رضا کاظمی تکلیمی" درگفت وگو با چابک‌آنلاین، با اشاره به  فرارسیدن 5 آبان ماه ،اولین سالروز تاسیس این صندوق ،افزود: با گذشت یکسال از تاسیس این صندوق، هنوز مبلغ 10 میلیارد تومان که به صندوق تخصیص داده شده به حساب این صندوق واریز نشده است.

وی، دلیل اصلی وزارت اقتصاد برای عدم انتقال بودجه تخصیص یافته را  به اساسنامه این صندوق مرتبط دانست وگفت: تا وقتی که اساسنامه تصویب نشود این مبلغ به حساب صندوق منتقل نخواهد شد.

کاظمی تکلیمی ابرازامیدواری کرد که آبان ماه و همزمان با سالگرد تاسیس صندوق اتفاقی مثبت رخ دهد و اساسنامه تایید شده و آیین نامه‌های صندوق ابلاغ شوند.

وی، تصریح کرد: صندوق دوسری آیین نامه دارد که یکسری آیین نامه‌های عملیاتی( آیین نامه اداری واستخدامی، مالی، معاملاتی و سرمایه گذاری ) که باید به تصویب هیات امناء رسیده و وزیرابلاغ کند و یکسری آیین نامه هم باید به تصویب هیات وزیران برسد.

مدیرعامل صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان، ادامه داد: 4 آیین نامه، اداری و استخدامی، مالی، معاملاتی و سرمایه گذاری در معاونت بانک و بیمه درانتظار تایید است وکارکارشناسی آیین نامه اجرایی در کمیسیون اقتصادی مجلس تمام شده و باید به هیات وزیران رفته و ابلاغ شود.

کاظمی تکلیمی، اذعان داشت که آیین نامه‌ای که درخصوص مالکان واحدهای مسکونی که متعلق به بهزیستی و کمیته امداد و یا افرادی که  از پرداخت مبلغ حق بیمه قبوض برق ناتوان هستند در کمیسیون اجتماعی درحال گذراندن مراحل تصویب است.

وی، افزود: آیین نامه‌ای که باید شدت و تواتر حوادث طبیعی را اندازه گیری کند باید توسط سازمان مدیریت بحران و بیمه مرکزی آماده شود که تاکنون تهیه نشده است. 

مدیرعامل صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان، درخصوص بودجه سال 1401، توضیح داد: بودجه سال 1401 توسط صندوق برای هرماه 10 هزارتومان برای واحدهای مسکونی در نظر گرفته شده که درمجموع می‌شود سالی 120 هزارتومان برای هر واحد مسکونی ومعادل آن هم باید دولت پرداخت کند.

کاظمی تکلیمی، اظهارکرد: بر اساس بودجه سال 1400 قراربود در 5 مرحله از مالکان واحدهای مسکونی مجموعا 10 هزارتومان در یک سال کسر شود و به حساب صندوق واریز شود که تا  امروز این تکلیف انجام نشده است.

وی، گفت: صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان همچنان بدون ساختمان است و تا امروزهیچ مبلغی از سوی وزارت  امور اقتصادی و دارایی بابت صندوق پرداخت نشده و کارکنان دراین 10 ماه حقوق ودستمزدی دریافت نکرده‌اند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای