شناسه خبر : 17917

بیمه کارآفرین برای اینکه بتواند در فضای کسب و کار خود رشد خوبی را تجربه کرده و روند صعودی روز افزونی را تداوم ببخشد، چندین اقدام مهم انجام داده است. این اقدامات سبب رشد یک و نیم برابری سود شرکت و هفت برابری سرمایه گذاری شرکت شده است و در آینده نیز این روند تداوم خواهد داشت.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از بانکداری ایرانی، وضعیت بیمه کارآفرین در سال گذشته، امروز و ماه های پیش رو حکایت از آن دارد که وضعیت روبه رشد شرکت تداوم خواهد داشت.
اقدامات تاثیرگذار
شرکت بیمه کارفرین برای ماندن در سیکل رو به رشد خود اقداماتی را در ماه های اخیر و از سال گذشته تا امروز انجام داده است. اهم اقدامات بیمه کارآفرین در ماه های گذشته عبارت از: خرید نرم‌افزار، تطبیق و بارگزاری اطلاعات اول دوره، توسعه حوزه‌های سرمایه گذاری جدید (بورس ، اوراق بهادار و صندوق)، کنترل ورود و خروج نقدینگی به صورت روزانه، تفکیک منابع بیمه زندگی و اختصاص سود به بیمه های زندگی به صورت ماهانه متناسب با بازارهای موجود، اصلاح طبقه بندی سرفصل های سرمایه‌گذاری، بهینه سازی و نظارت ماهانه بر نرخ سپرده ، اوراق و صندوق ها و صدور اسناد مربوط به سرفصل های سرمایه گذاری به صورت روزانه.
خرید نرم افزار
مهمترین رخداد در سال‌های اخیر حضور شرکت‌های بیمه در دیجیتال سازی شرکت و ورود به عرصه استارتاپ‌هاست، حاصل این تلاش ها خرید نرم افزاری هایی است که در زیر به ان اشاره شده است.

1

سرمایه گذاری سودآور در سال 99
سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین در سه سال اخیر روند روز افزونی داشته که سود خوبی را برای شرکت در پی داشته است. سرمایه گذاری شرکت از سال 97 تا 99 تقریبا دو برابر رشد کرده و از رقم 15 هزار میلیارد ریال به 31 هزار و 586 میلیارد ریال رسیده است. بهترین محل سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین مانند بسیاری دیگر از شرکت های بیمه در سال گذشته بورس بوده که سی دو سال گذشته مورد بررسی این سرمایه گذاری رشدی هفت برابری داشته و از رقم حدود دو هزار میلیارد ریال به 14 هزار میلیارد ریال رسیده است.

2

 سود حاصله از سرمایه گذاری‌ها
در جدول زیر سود حاصله از این سرمایه گذاری ها مشاهده می شود که بالاترین سود در پی سرمایه گذاری در بورس رخ داده است که رخ رشدی 46 درصدی داشته و بیش از سه هزار و 839 میلیارد ریال سود داشته است. در مجموع در سال گذشته هفت هزار و 448 میلیارد ریال سود نصیب شرکت شده است.

3

 تحقق یک و نیم برابری بودجه های پیش بینی شده
بیمه کارآفرین در سال 99 پیش بینی کرده بود که حدود چهار هزار و 389 میلیارد ریال سود شناسایی کند اما بر اساس اتفاقات رخ داده در بورس و سودآوری سرمایه گذاری ها در سال گذشته حدود 7هزار و 448 میلیارد ریال سدساخت که حدود 170 درد بیش از سود پیشی بینی شده توانست سود محقق کند.

4

 در این سودی که شرکت کسب کرده است سرمایه گذاران شرکت نیز شریک بودند و با هم این پیروزی را جشن گرفتند چرا که سود مشارکت در سال 98 معادل 21 درصد بود اما در سال 99 به 31 درصد رشد یافت.

5

 برنامه‌های پیش رو
در سال جاری نیز بیمه کارآفرین تلاش کرده است که وضعیت رو به رشد خود را تداوم بخشیده و با برنامه های زیر این امر را محقق خواهد کرد.
ارتقا جایگاه سهام بیمه کارآفرین در بازار بورس، توسعه ظرفیت سرمایه گذاری و بودجه متناسب، چیدمان جدید سبد متناسب با شرایط بازار، مصون سازی سبد از ریسک با توجه به نواسانات گذشته، برنامه ریزی جهت تحقق درآمد پایداری از سودهای تقسیمی و کنترل پی بر ایی سبب متناسب سازی با صنایع سرمایه گذاری شده، استفاده از ابزارهای نوین مالی و بازارهای مختلف مانند کالا ، اتی و تحقیق و توسعه و ایجاد بستر سرمایه گذاری سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال شده است .

لیلا فریادرس
ارسال نظر

خدمات بیمه ای