شناسه خبر : 17914

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: شرایط طرح مشوق بیمه‌ای کارفرمایان استان اعلام شده و برای بهره‌مندی از این مشوق‌ها داشتن کد کارگاهی تأمین اجتماعی الزامی است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، عماد تشکری در گفت و گو اظهار داشت: برای بهره‌مندی از مزایای این طرح، کارفرمایان باید دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور باشند و در سامانه مشوق بیمه‌ای ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: سامانه مشوق بیمه‌ای به نشانی https://moshavegh.mcls.gov.ir در راستای حمایت از فارغ التحصیلان و کارفرمایان و توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی شده و کارآفرینان و فارغ التحصیلان جویای کار در صورت تمایل می‌توانند برای ثبت نام به این سامانه مراجعه کنند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد افزود: کارفرمایان می‌توانند نیروی کار جدید مورد نیازشان را بدون محدودیت و به هر میزان از بین فارغ التحصیلان با مدرک کارشناسی به بالا جذب کنند و از این طریق در تحرک بازار کار و کاهش آمار دانش آموختگان بیکار اثرگذار باشند.

وی تصریح کرد: در این طرح نیروهای کار جدید نباید جایگزین نیروهای قبلی کارفرما شوند، بلکه ملاک جدید بودن نیروهای جذب شده و افزایش نیروها نسبت به فهرست بیمه ۲ ماه قبل از ثبت نام کارفرما است.

تشکری بیان داشت: نیروهای کار جدید که تمایل به ثبت نام در این طرح را دارند، نباید سابقه پرداخت حداکثر ۳۶ ماه حق بیمه و مدرک تحصیلی پایین‌تر از سطح کارشناسی و سن بیش از ۳۸ سال داشته باشند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تأکید کرد: در راستای این طرح ثبت‌نام نیروی کار جدید و کارفرما باید در سامانه طرح مشوق انجام شود، انتخاب نیروی کار جدید مشمول توسط کارفرما در سامانه صورت گیرد، قرارداد کار در سامانه توسط کارفرما بارگذاری شود و درخواست مشوق در سامانه توسط اداره کار شهرستان و استان مرکزی بررسی و تأیید شود.

وی ابراز داشت: پرداخت مشوق بیمه‌ای معادل ۲۳ درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورای عالی کار بر اساس گزارش اعلامی از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان به‌صورت نقدی به حساب معرفی شده کارفرما در صندوق کارآفرینی امید واریز می‌شود.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اضافه کرد: شرایط بهره‌مندی از طرح برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا به صورت ویژه تسهیل شده است و افراد دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر بیکار شده از کارگاه‌های به شدت آسیب‌دیده از بیماری کرونا، در صورت بازگشت به شغل قبلی یا جذب در سایر واحدهای اقتصادی می‌توانند از مزایای طرح مشوق بهره‌مند شوند.

 بر اساس این طرح، کارفرمایانی که نیروی کار مورد نیاز خود را از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی جذب کنند، به مدت دو سال از معافیت حق بیمه سهم کارفرما بهره مند می شوند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای