شناسه خبر : 17298

مدیر کل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش گفت: همه هزینه‌های درمانی دانش آموزان و معلمان مبتلا به بیماری کرونا در مراکز درمانی دولتی و خصوصی به صورت رایگان پرداخت می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از صداوسیما، گودرز کریمی‌فر، مدیر کل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش گفت: ۱۲۱ بیمارستان و درمانگاه آموزش و پرورش به صورت سه شیفت آمادگی پذیرش بیماران کرونایی فرهنگی و غیرفرهنگی را دارند.

وی تاکید کرد: هزینه‌های داروهای کرونایی برابر تعرفه درمانگاه و بیمارستان پرداخت می‌شود.

کریمی‌فر به بیمه دانش آموزی اشاره کرد و افزود: امسال بیمه دانش آموزی را در سه سطح تعریف کرده‌ایم که شامل بیمه حوادث، بیمه درمان مازاد و بیمه مسئولیت مدنی دانش آموزان و اولیا و کارکنان است.

وی خاطرنشان کرد: تمام هزینه‌های درمانی بیمارستانی دانش آموزان کرونایی در این بیمه‌ها تعریف شده است.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش گفت: در بیمه حوادث حضور فیزیکی دانش آموز در مدرسه ملاک نیست و حمایت از سلامت دانش آموزان در طول شبانه روز مدنظر ماست.

کریمی‌فر تصریح کرد: مبلغ بیمه دانش آموزی امسال ۹ هزار و ۱۷۸ تومان برای هر دانش آموز است.

وی گفت: تاکنون همه هزینه‌های درمانی دانش آموزانی که دچار حادثه شده‌اند به صورت بروز پرداخت شده است.

کریمی‌فر همچنین از بروزشدن پرداخت هزینه‌های درمانی همه فرهنگیان خبرداد و افزود: تمام هزینه‌های درمانی فرهنگیان و افراد تحت تکفل آن‌ها که به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه می‌کنند، اعم از کلینیکی، پاراکلینیکی، بستری، جراحی‌های تخصصی، هزینه و ویزیت پزشکان، داروهای خاص، هزینه پیوند اعضا و هزینه نازایی و ناباروری و هزینه‌های کرونایی آن‌ها برابر تعرفه بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و نیمه دولتی بدون سقف و به صورت نامحدود پرداخت می‌شود.

وی گفت: تعداد ۵ هزار و ۵۰۰ بیمارستان و مرکز درمانی طرف قرارداد آموزش و پرورش در سراسر کشور بیمه شدگان را با اخذ کد ملی به صورت رایگان پذیرش و تحت خدمات درمانی قرار می‌دهند.

مدیر کل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش افزود: فرهنگیانی که به مراکز درمانی غیرقرارداد مراجعه می‌کنند در صورت ارائه اسناد هزینه شده به ۷۵۰ شعبه و نمایندگی که در سراسر کشور داریم ظرف حداکثر ۴۸ ساعت همه هزینه‌های درمانی به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

کریمی‌فر تاکید کرد: همه هزینه‌های درمانی این دسته از فرهنگیان بروز پرداخت شده و هیچ بدهی به فرهنگیان نداریم.

وی به واگذاری مسکن ملی به فرهنگیان اشاره کرد و گفت: طبق قرارداد واگذاری ۱۷۰ هزار واحد مسکونی تاکنون ۴۳ هزار و ۷۷۵ واحد در ۲۵۱ شهر برای فرهنگیان درنظر گرفته شده است.

کریمی‌فر افزود: ۲۶ هزار فرهنگی وجوه مصوب طرح را پرداخت کرده و واحدهای آن‌ها از ۱۵ تا ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا پایان سال ۱۴۰۰ تحویل فرهنگیان خواهد شد.

وی یادآور شد: برای پرداخت هزینه‌های واحدهای مسکونی وام‌های اولیه و ثانویه کم‌بهره به فرهنگیان پرداخت کرده‌ایم که اولویت ما زوجین فرهنگی، زنان سرپرست خانوار و فرهنگیان بالای ۲۰ سال سابقه و بازنشستگان هستند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای