شناسه خبر : 16785

یک کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفته : بررسی آمار تصادفات یکساله شهر تهران حاکی از این است که در مجموع تصادفات جرحی و فوتی که عابرین پیاده در آن سهم داشته اند در ۱۴ درصد از آن‌ها شاهد آن هستیم که عابرین پیاده مقصر در تصادف شناخته شده اند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از میزان، بنا بر اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران، بزرگ صبح امروز سرهنگ رابعه جوانبخت گفت: تا چند سال گذشته تصور بر این بود که عابران پیاده ما از یک مصونیت خاصی در تصادفات برخوردار هستند و در تمامی تصادفات و در هر محلی که روز دهد آن‌ها مقصر شناخته نمی‌شوند و آن راننده‌ای که با هر شکلی با آن‌ها برخورد کند مقصر است.

وی افزود:ولی باید گفت که برابر قوانینی که وجود دارد صراحتا اشاره شده است که در مواردی صراحتا عابرین پیاده مقصر هستند و همکاران بنده در کروکی تنظیمی در بخش علت تامه تصادف عابر پیاده را به علت قصور و سهل انگاری و عدم رعایت این موارد مقصر تشخیص می‌دهند.

وی ادامه داد: برخی از موارد تصادف محل حادثه آنقدر واضح و مشخص است که عابرین پیاده سهم ۱۰۰ درصدی به خود اختصاص می‌دهند و در برخی از موارد نیز علم کارشناسی، ترکیب و تقارن چند خطا با هم دیده می‌شود که سهمی از از تقصیر به عابر پیاده تعلق می‌گیرد.

سرهنگ جوانبخت گفت: بررسی آمار تصادفات یکساله شهر تهران حاکی از این است که در مجموع تصادفات جرحی و فوتی که عابرین پیاده در آن سهم داشته اند در ۱۴ درصد از آن‌ها شاهد آن هستیم که عابرین پیاده مقصر در تصادف شناخته شده اند و این عددی است که باید به سمت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی برویم که عابرین پیاده ما بدانند که از هر جایی که میلشان کشید و احساس کردند که باید این مسیر را عبور نمایند تردد نکنند.

کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: در خیلی از مواقع شاهد آن هستیم که عابرین پیاده با سر پایین و با گوشی در دست در حال تردد از معابر هستند و به گمان اینکه رانندگان می‌بایست حواسشان به آن‌ها باشد به یکباره از سطح معابر عبور می‌کنند.

وی در پایان به عابرین پیاده توصیه کرد که حتما از گذرگاه‌های عابرین پیاده تردد کنند و همیشه از پل‌های عابر نصب شده در معابر حرکت نمایند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای