شناسه خبر : 16687

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار داشت: توسعه خدمات غیرحضوری، اجرای طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و ایجاد سامانه وام بازنشستگان این سازمان از اقدامات ارزشمند تأمین اجتماعی طی سال‌های اخیر است.

به گزارش چابک آنلاین، علی اصغر بیات تصریح کرد: به عنوان مثال، ٣۶٠ هزار فقره مراجعه‌ غیرحضوری به بانک‌ها از جانب جامعه بازنشستگان یکی از آثار و نتایج توسعه خدمات غیرحضوری است.

وی افزود: کنترل و مدیریت تعارض منافع نیز بی‌شک تاثیرات ارزشمندی بر منافع بازنشستگان خواهد گذشت و کانون عالی بازنشستگان اعلام آمادگی می‌کند که در این زمینه پیشگام بوده و با کمیته تعارض منافع نیز همکاری داشته باشد.

بیات با اشاره به طرح سه‌جانبه‌گرایی ادامه داد: در برخی برنامه‌های مربوطه که نمایندگان دولتی و شرکای اجتماعی ایفای نقش می‌کنند، حضور جامعه بازنشستگان نیز ضروری است.

وی با تاکید بر ضرورت این مشارکت افزود: جامعه ٣ میلیون و ۶۰۰ هزار نفری بازنشستگان تأمین اجتماعی که با خانواده برابر با ١١ میلیون نفر برآورد شده و در بسیاری از تصمیم‌سازی‌ها حضور نداشته است، یک نوع تعارض منافع محسوب می‌شود.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی همچنین با اشاره به قانون برنامه ششم توسعه کشور گفت: براساس این قانون، دولت تا پایان سال ١۴٠٠ موظف به پرداخت کامل بدهی‌ به سازمان تأمین اجتماعی، عدم تحمیل بدهی‌های جاری به سازمان و همچنین تعهدات حاکمیتی بود و این مسائل نیز در راستای کنترل تعارض منافع باید مورد توجه قرار گیرد. 

بیات با قدردانی از اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی پس از ١٢ سال تاکید کرد: دائمی شدن این متناسب‌سازی نیز از مطالبات اصلی جامعه بازنشستگان است و بی‌توجهی به این مساله نیز از مصادیق تعارض منافع به‌شمار می‌رود.

 

  • ناشناس

    آقای بیات از تلاش‌های بی وقفه شما متشکرم

ارسال نظر

خدمات بیمه ای