شناسه خبر : 16571

مدیرکل امور مشتریان شرکت توانیر از پرداخت خسارات تجهیزات مشترکین برق ناشی از اعمال خاموشی‌ها، از طریق سامانه بیمه توانیر خبرداد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، عبدالامیر یاقوتی با بیان اینکه مشترکین خانگی می‌توانند با مراجعه به سامانه bime.tavanir.org.ir خسارات را اعلام کنند افزود: شرکت توانیر طبق قرارداد منعقد شده با شرکت بیمه خسارات ناشی از خاموشی‌ها را به مشترکین پرداخت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه هزینه پرداختی به مشترکین از بخشی از بهای برقی است که از قبوض مشترکین دریافت می‌شود گفت: برق به تنهایی سبب سوختن تجهیزات نمی‌شود، اما در کاهش طول عمر آن تاثیرگذار است، اگر در مواردی اعمال این خاموشی‌ها سبب خسارات به وسایل شود بیمه توانیر هزینه آن را پرداخت خواهد کرد.

مدیرکل امور مشتریان شرکت توانیر گفت: این سامانه از سال ۹۹ راه اندازی شده و مشترکین می‌توانند همه حوادث را در آنجا ثبت کنند و اگر وسیله‌ای سوخت، مشترک می‌تواند آن را تعمیر کرده و رسید هزینه انجام شده را در سامانه بارگذاری کند.

یاقوتی افزود: انتظار می‌رود طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده خسارات سال ۱۴۰۰ تا پایان شهریورماه پرداخت شود.

  • سعید ملحی

    ما در برج خرداد از یکم تا دهم مرتب در طول شبانه روز قطع و وصل داشتیم تا اینکه خسارت به یخچال فریزر و آیفون تصویری کامپیوتر ما وارد کرد وبعد ما نیزبه شرکت برق شکایت و اعلام خسارت کردیم ول آنها قبول نکردند خدا شاهده که براثر قطع و وصل شده ونوسان برق شده است و درضمن محافظ هم داشته اندودر این ماه هم در طول شبانه روز دو الی سه بار قطع و وصل برق داریم وبه محافظ دستگاهها وارد آمده هزینه تعمیرات خیلی بالااست خواهشمندم که پی گیری کنیدودر ضمن اداره برق هیچ جوابگویی نیست از سمنان منطقه شهرک الهیه

  • نوید ذبیحی

    سلام من دستگاه سولاردم تو نواسانات برق سوخته

ارسال نظر

خدمات بیمه ای