شناسه خبر : 16537

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: قطع بیمه قالیبافان به عنوان قشر فعال و زحمتکش جامعه به بهانه پرداخت‌نشدن و تاخیر پرداخت حق بیمه، هیچ توجیهی ندارد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایلنا، محمدحسین فرهنگی  در گفت و گو با خبرنگاران در تشریح سئوال خود از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: تداوم این مشکلات با وجود پی گیری ها و وعده های مسئولان مربوط همچنان ادامه دارد که باید مشکل این قشر مظلوم که یکی از ستون های اقتصاد و ارزآوری کشور را یدک می کشند، رفع شود.  

فرهنگی ادامه داد: در این رابطه مجلس در سال ۱۳۸۸ مصوب کرد تا بیمه قالیبافان به صورت «بیست، بیست و هفتم» پرداخت شود،  اما متاسفانه اجرای این قانون بعد از مدتی قطع شده است.

وی گفت: قالیبافان سال ها با کمترین توقع و درآمد برای اقتصاد فرش ایران تلاش کرده و می کنند اما حتی در خصوص بیمه این قشر کم درآمد وعده ها بی نتیجه مانده است.  

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: بر این اساس ۲ سئوال از وزیر کار مطرح کردم و به رغم قول شریعتمداری مبنی بر رفع مشکل، تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته و حتی پس از اجرا در بازه زمانی کوتاه مجدد بیمه آنها قطع می شود.  

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای