شناسه خبر : 16102

سازمان تامین اجتماعی در راستای حفاظت مالی از بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تفاهمنامه همکاری منعقد کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس این تفاهمنامه، خدمات بستری تحت پوشش تامین اجتماعی برای همه بیمه‌شدگان بستری در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی مستقر در شهرستان‌های فاقد بیمارستان ملکی و همچنین برای تمام بیمه‌شدگان دارای بیش از ۶۵ سال سن در تمام بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی طرف قرارداد، به صورت رایگان ارائه خواهد شد.

حفاظت مالی از بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در راستای اصل صیانت از کرامت گروه های آسیب پذیر در مواجهه با بیماری، دسترسی عادلانه به خدمات تشخیصی و درمانی در کل کشور برای بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت، پرداخت به موقع تعهدات سازمان تامین اجتماعی به بیمارستان های مجری طرح، استفاده از تمامی ظرفیت های کشور در حوزه درمان و توسعه پوشش و ارتقای کیفیت خدمات درمانی، از اهداف این طرح به شمار می روند.

همه خدمات بستری دارای پوشش بیمه پایه و تمام تجهیزات پزشکی و اقلام مصرفی مورد استفاده برای بیماران در بخش بستری تمام بیمارستان های دولتی و دانشگاهی، مشمول این طرح هستند.

امیرعباس منوچهری، معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی هم در نشست خبری ۲۸ بهمن ماه ۹۹ گفته بود: هزینه درمان بیمه‌شدگان بالای ۶۵ سال در مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی در شهرهای بدون بیمارستان‌های ملکی رایگان است.

بر اساس آخرین آمارها، بالغ بر ۱۴ میلیون نفر از جمعیت کشور به عنوان بیمه‌شده اصلی و بیش از چهار میلیون نفر به عنوان مستمری‌بگیر بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان از تعهدات بلندمدت وکوتاه‌مدت بیمه‌ای و درمان بهره‌مند می‌شوند. با احتساب اشخاص تبعی تحت تکفل این گروه‌ها، در مجموع بیش از ۴۴ میلیون نفر از جمعیت کشور عضو خانواده تامین اجتماعی به شمار می‌روند.

تمام دانشجویان سراسر کشور هم برمبنای حداقل حقوق (۲میلیون و ۶۵۶هزار تومان) و با نرخ ۱۲درصد حق بیمه و پرداخت ۳۱۸ هزار تومان می‌توانند تحت پوشش حمایت‌های تامین اجتماعی قرار بگیرند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای