شناسه خبر : 48584

دستورالعمل خرید توافقی گندم در سال۱۴۰۳ ابلاغ شد

 دستورالعمل خرید توافقی گندم در سال۱۴۰۳ ابلاغ شد

دستورالعمل خرید گندم داخلی توسط بخش غیر دولتی (خرید توافقی) در سال ۱۴۰۳، برای اجرا در مراکز خرید ۳۱ استان، توسط مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران ابلاغ شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل ازتسنیم، بر اساس ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی و رئیس شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی، دستورالعمل اجرایی خرید توافقی گندم توسط بخش غیر دولتی، تدوین و برای اجرا در مراکز خرید سراسر کشور  ابلاغ شد.

بر اساس این دستورالعمل، اطلاع‌رسانی به صنوف و صنایع مرتبط با گندم و آرد از سوی تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی ذیربط در مورد ضوابط خرید توافقی، جمع‌بندی درخواست‌های متقاضیان و معرفی آن‌ها به ادارات کل غله و خدمات بازرگانی استان‌ها، اعلام مراکز خرید پیشنهادی از سوی متقاضیان به ادرات کل مذکور و تأیید محل پیشنهادی یا اعلام محل جدید به ایشان و اعلام اسامی متقاضیان به اداره کل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران جهت صدور مجوز خرید از طریق سامانه مربوطه، مورد تأکید قرار گرفته است.

در دستورالعمل صادره، مهم‌ترین ضوابط خرید توافقی توسط بخش غیر دولتی که رعایت آن‌ها الزامای است نیز در قالب ۱۴ بند، تدوین و برای اجرا ابلاغ شده است.

گفتنی است، دستورالعمل مذکور در پورتال شرکت بازرگانی دولتی ایران در بخش بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها بارگذاری شده و قابل رؤیت است.

ارسال نظر