شناسه خبر : 15035

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از تحت پوشش قرار گرفتن تعداد ۱۲۰ هزار نفر از پناهندگان آسیب پذیر در مرحله هفتم طرح بیمه سلامت خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به پیگیری‌ها و تلاش‌های صورت گرفته در اداره کل امور اتباع و مهاجرین وزارت کشور به منظور حمایت از پناهندگان گفت: در جهت حمایت از پناهندگان جمعی ساکن کشور، مرحله هفتم طرح بیمه سلامت با تنظیم تفاهم نامه مشترک با سازمان بیمه سلامت ایران و مشارکت دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران برای تحت پوشش قرار گرفتن تعداد ۱۲۰ هزار نفر از پناهندگان آسیب پذیر به اجرا در آمد.

معاون وزیر کشور افزود: این اقدام با هدف فراهم آوردن خدمات درمانی در قالب بسته جامع پایه (سرپایی، بستری و بستری موقت) با مبلغی بیش از یک هزار و چهارصد و هفتاد و سه میلیارد ریال در هفتم اسفند ماه برای مدت یکسال و با افزایش ۲۰ درصدی تعداد ذی نفعان و نیز ۲۰ درصد اعتبار نسبت به مرحله قبل به اجرا در آمد.

شایان ذکر است سایر پناهندگان نیز می‌توانند با پرداخت حق بیمه مصوب (از زمان صدور دفترچه به مدت یکسال) از مزایای بسته خدماتی مذکور همانند ایرانیان استفاده نمایند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای