شناسه خبر : 4793

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: تلاش دولت و بانک مرکزی این است که از صعودی شدن غیرواقعی قیمت‌ها در بازار ارز جلوگیری کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایبنا ، علی اکبر کریمی، با اشاره به هشدار رییس کل بانک مرکزی به نوسان‌گیران مبنی بر اینکه منتظر اقدام بانک مرکزی در بازار ارز باشید، گفت: دشمن قصد دارد که به اقتصاد کشور ضربه زده و بازار ارز را ملتهب کند، به ویژه در دهه فجر  دشمنان جمهوری اسلامی توطئه‌هایی را مدنظر داشته و برنامه‌هایی برای تشدید این توطئه‌ها و به ثمر رساندن آن دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، افزود: دشمن تلاش کرده شرایط سختی به اقتصاد کشور تحمیل کند که در این شرایط ما باید تدابیر و سیاست‌های مقابله‌ای داشته باشیم و این تدابیر باید در چارچوب تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تدوین و اجرایی شود.

آگاه سازی مردم

وی با بیان اینکه یکی از نکاتی که می‌تواند در شرایط کنونی برای مدیریت بازار ارز موثر باشد ورود به موقع و پیشگیرانه بانک مرکزی برای مقابله با شایعات و خنثی سازی برنامه‌های توطئه آمیز در این بازار توسط دشمن است، ادامه داد: عملکرد بانک مرکزی طی ماه‌های اخیر به ویژه در زمان ریاست همتی مثبت ارزیابی می‌شود و باید این رویکرد تقویت شده تا از تاثیرگذاری شایعات و شانتاژ  تبلیغاتی دشمن و دوستان نادان در کشور و در فضای مجازی که مورد مراجعه مردم است در بازار ارز جلوگیری کرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس، با تاکید بر اینکه باید دقت کرد تا فضاسازی ها روی شاخص‌های واقعی بازار ارز تاثیر نگذارد، اظهار داشت: آگاه سازی مردم می‌تواند به خنثی سازی توطئه‌ها در بازار و اقتصاد کشور کمک کند و مردم باید بدانند که هر میزان که با دولت و مسئولان برای ثبات بخشی، آرامش و پایداری بازار ارز و پول کمک کنند منافع آن در سطح ملی به تمام مردم می‌رسد.

تاثیر منفی ناآرامی در بازار ارز

وی افزود: هرگونه ناپایداری و ناآرامی در شرایط اقتصادی و بازار ارز می‌تواند آثار خسارت باری برای تمام مردم اعم از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی ایجاد کند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه توطئه‌ها و دسیسه‌های اقتصادی دشمنان در کشور باید خنثی سازی شود، تصریح کرد: باید منتظر عملکرد بانک مرکزی در بازار بود تا قیمت ارز سیر نزولی یافته و ادامه یابد، البته تلاش دولت و بانک مرکزی این است که از صعودی شدن غیر واقعی بازار ارز جلوگیری کنند.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای