شناسه خبر : 4287

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان از ۵۰۰ میلیون یورو تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی به دانشگاه‌های علوم پزشکی جهت پرداخت بدهی‌ها شامل دارو و تجهیزات پزشکی و سایر بدهی‌ها داده شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از میزان ، طاهر موهبتی اظهار داشت:همچنین مبلغ ۶۴۰ میلیارد تومان نیز به بخش خصوصی برای تخصیص مرحله اول پرداخت شده است. این مبالغ از حساب ستاد خارج و به حساب اداره‌های کل استانی واریز شده و حداکثر تا پایان هفته به حساب طلبکاران واریز می‌شود.

وی ادامه داد: قسط اول دریافتی سازمان بیمه سلامت از مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی که با دستور مقام معظم رهبری به این سازمان داده شد، مبلغ ۲ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان است.

موهبتی بیان کرد: وزارت بهداشت سازوکار لازم را در نظر گرفته تا این مبلغ در حداقل زمان به شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی و سایر طلبکاران تحویل داده شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: در بخش خصوصی نیز با پرداخت اخیری که انجام شده، بخش اعظمی از بدهی به داروخانه ها، درمانگاه ها، پزشکان عمومی، دندان پزشکان، متخصصان، فوق تخصص ها، بخش‌های فیزیوتراپی، دیالیز و مراکز شیمی درمانی در سال ۹۶ پرداخت می‌شود. این پرداختی‌ها حداکثر تا پایان هفته جاری به دست ارائه دهندگان خدمت می‌رسد.

وی درباره پرداخت مطالبات سال ۹۷ نیز گفت: ۷۰ درصد مطالبات بخش دولتی در آبان ماه و صد در صد مطالبات بخش خصوصی تا مرداد ماه پرداخت شده است. البته ممکن است این پرداختی در برخی استان‌ها در شهریور ماه و برخی استان‌ها تیر ماه باشد. امیدواریم با کمک سازمان برنامه و بودجه بتوانیم تخصیص آذر ماه را دریافت کنیم و تاخیری در پرداختی‌های سازمان بیمه سلامت شکل نگیرد.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای