شناسه خبر : 7652

شهردار گنبدکاووس در شرق استان گلستان اعلام کرد که تا الان مبلغ ۵۵ میلیارد ریال خسارت از سوی شرکت بیمه طرف قرارداد شهرداری به شهروندان سیل‌زده پرداخت شده و روند پرداخت‌ها ادامه دارد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، منصور طعنه گنبدی اظهار داشت: پرداخت این مقدار خسارت به شهروندان آسیب دیده از سیل روزهای آغازین امسال در ۶ مرحله صورت گرفته است.

وی یادآور شد: در جریان بارش شدید باران در روزهای پایانی سال ۹۷ در گنبدکاووس که سبب طغیان دو رودخانه "چهل چای و گرگانرود" در دو قسمت جنوبی و شمالی این شهر شد، برخی مناطق شهری دچار آبگرفتگی و خسارت شدند.

طعنه گنبدی اضافه کرد: براثر خسارات این رخداد طبیعی به واحدهای مسکونی و تجاری برخی از شهروندان درمجموع ۳۱۴۴ پرونده تشکیل شد که از این تعداد ۴۲۲ پرونده تکراری و ۶۲۰ پرونده نیز فاقد پوشش تشخیص داده شد.

وی تصریح کرد: در نهایت تعداد ۲۱۰۲ پرونده تشکیل شده با نظر کارشناسان شهرداری و شرکت بیمه طرف قرارداد مستحق جبران خسارت شناخته شدند که تا الان به این شهروندان ۵۵ میلیارد ریال پرداخت شده است.

شهردار گنبدکاووس ادامه داد: ششمین مرحله پرداخت خسارت به شهروندان به مبلغ پنج میلیارد ریال بود که چند روز پیش چک آن توسط شرکت بیمه در وجه این شهرداری صادر شد که در اختیار بانک عامل برای واریز به حساب شهروندان خسارت دیده قرار گرفت.

وی افزود: با وجود پرداخت این میزان خسارت به شهروندان هنوز تعدادی از شهروندان خسارت دیده به دلیل نقص مدارک خسارت دیافت نکرده‌اند و یا نسبت به میزان خسارت اعتراض دارند که پرونده آنان مجددا در حال بررسی است و درصورت تایید، خسارت آنان پرداخت می‌شود.

طعنه گنبدی اضافه کرد: پرونده پرداخت خسارت به شهروندان خسارت دیده توسط این شهرداری تا رسیدگی کامل بسته نخواهد شد و شرکت طرف قرارداد نیز مکلف به جبران خسارت ها می‌باشد.

وی یادآور شد: این شهرداری پارسال و در قالب قراردادی به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با شرکت بیمه گر، تعداد ۲۶ هزار واحد مسکونی و ۶ هزار واحد تجاری این شهر را تا سقف ۱۶۰ میلیون ریال که ۱۰۰ میلیون ریال آن بابت خسارت ابنیه و ساختمان و ۶۰ میلیون ریال نیز بایت اسباب و اثاثیه منزل است، بیمه کرده بود.

شهردار گنبدکاووس همچنین از فراخوان شهرداری به شرکت‌های بیمه‌ای برای بیمه منازل مسکونی و تجاری این شهر درمقابل حوادث غیرمترقبه خبر داد و گفت: مرحله اول این فراخوان انجام شد اما تعداد شرکت‌های بیمه به دلیل حادثه سیل امسال در فراخوان اندک بود به همین دلیل شهرداری اقدام به تجدید فراخوان کرده است.

شهر گنبدکاووس با ۱۶۰ هزار نفر جمعیت دومین شهر بزرگ استان گلستان است و در جریان سیل امسال حدود ۲۵ درصد این شهر بر اثر بارندگی شدید و طغیان رودخانه‌ها، دچار سیلاب شد و آبگرفتگی به منازل تعداد زیادی از شهروندان خسارت وارد کرد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای