شناسه خبر : 749

سطح رضایت بیمه گذاران در بخش بیمه های زندگی و غیر زندگی؛

هنگامی که شرکت های بیمه زندگی و غیرزندگی برنامه های سالانه خود را اعلام می کنند، باید در مورد توسعه راهکارهای برند تجاری، طراحی محصولات و خدمات ساده تر و پرداخت سریع تر و شفاف تر خسارات تمرکز بیشتری داشته باشند.

به گزارش چابک آنلاین، این ویژگی ها بیشتر بر روی بیمه گذاران اثرگذار بوده و عملاً پیش نیاز کلیدی کسب موفقیت برای شرکت های بیمه  تلقی می گردد. صنعت بیمه به سرعت در حال تغییر بوده و به خصوص در عرصه بین المللی که دولت ها بازار را به روی شرکت های بیشتر (از جمله رقبای خارجی) گشوده است، مردم نسبت به گذشته از گزینه های بیشتری است در خرید محصولات و خدمات بیمه ای برخوردار هستند. 

علاوه بر این، قانونگذاران به بیمه گران فشار می آورند تا به نسبت گذشده که حق بیمه های با قیمت ثابت تعیین می شدند، حق بیمه انعطاف پذیر را ملاک عمل قرار دهند. همچنین دولت ها  بر این موضوع تأکید دارند که شرکت های بیمه با استفاده از تکنولوژی تلفن های همراه، خدمات خود را باید از طریق کانال های توزیع متنوع در دسترس متقاضیان قرار دهند. بیمه گذاران هم که به سمت استفاده حداکثری از دستگاه های تلفن همراه و تجارت الکترونیک تغییر جهت داده اند، عامل دیگر این فشار به شمار می روند.

تأثیرات حاصل از این تحولات، تغییر عرصه بروز قدرت از بیمه گران به بیمه گذاران بوده و افزایش میزان اهمیت تجربیات مشتریان به عنوان عامل کلیدی در سهم بازار شرکت های بیمه خواهد بود. فقدان شفافیت (عدم توانایی یک مشتری یا یک مشتری احتمالی برای یافتن اطلاعات است) موضوع دیگری است که در دنیای کسب و کار بیمه مدنظر قرار گرفته است. 15 درصد از افراد ناراضی متقاضی بیمه زندگی، بر این باورند که تکمیل درخواست نیازهای آنها زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. بررسی ها حاکی از آن است افراد جوانتر در مورد تجربیات بد خود در خصوص بیمه های زندگی و غیرزندگی به اشخاص دیگر توضیحات بیشتری ارائه می دهند و در عمل زوج های جوان و افراد میان سن، به عنوان مشتریان پر ریسک شرکت های بیمه به شمار می روند.

نمودار های سطح رضایت بیمه گذاران در مراحل مختلف عملیات بیمه گری در بخش بیمه های زندگی و غیر زندگی را نشان می دهد. در بیمه های زندگی، رضایت بیمه گذاران در فرایند خرید محصولات بیمه زندگی با تفاوت اندکی، بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است.  در بیمه های غیر زندگی نیز رضایت بیمه گذاران معطوف به فرایند پرداخت خسارات خرید بوده است. 

76

ارسال نظر

خدمات بیمه ای