شناسه خبر : 7269

سامانه هوشمند پیامکی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی در چارچوب زیرساخت سامانه بیمه اجتماعی (سبا) طراحی، تولید و راه اندازی شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی افزود: این سامانه به صورت تعاملی و دو جانبه  با مخاطبین صندوق ارتباط برقرار کرده و قادر است براساس متن درخواستی که مخاطب در پیامک خود به صندوق (شماره ۳۰۰۰۲۷) ارسال می کند پاسخ مناسب را تهیه و با پیامک پاسخ دهد.

«محمد صادق زهدی» گفت: مخاطبان با ارسال پیامک بدون متن به این سامانه می توانند از نحوه کارکرد این سامانه مطلع شوند.

وی ادامه داد: مخاطبان در صورتی که کد ملی خود را به این سامانه ارسال کنند شناسه پرداخت و در صورت نبودن کد ملی دریافت اطلاعات برای ثبت نام برای آنان پیامک می شود.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی گفت: با پیامک کد ملی و رقم قسط توسط مخاطبان به این سامانه شناسه قسط برای آنان ارسال می شود.

زهدی خاطر نشان کرد: با ارسال کدملی و سال تولد به این سامانه کارنامه مختصر بیمه ای و  ارسال نام شهرستان کدهای کارگزاری موجود در آن شهرستان برای مخاطبان ارسال می شود.

وی افزود: همچنین با  ارسال کد کارگزاری توسط مخاطبان به این سامانه اطلاعات کارگزاری برای آنان فرستاده می شود.

استان مرکزی با مساحتی معادل ۲۹ هزار و ۱۲۷ کیلومترمربع، هشت و یک دهم درصد از مساحت کل کشور را در برگرفته است.

این استان از شمال به استان‌های تهران و قزوین، از غرب به استان همدان، از جنوب به استان اصفهان و لرستان و از شرق به استان‌های قم و اصفهان محدود است.

بر اساس سرشماری سال گذشته یک میلیون و ۴۲۹ هزار و ۴۷۵ نفر جمعیت دارد.

اجرای طرح بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان مرکزی از سال ۸۴ تا کنون در کشور و در استان مرکزی آغاز شده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای