شناسه خبر : 7198

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی یکی از مشکلات واحد‌های تولیدی است که در شرایط تحریم، مشکلات بانکی و رکود به وجود آمده، تشدید نیز شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل ازایلنا، غلامحسین جمیلی، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اظهار کرد: در شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب می‌تواند دغدغه تولیدکننده را کاهش دهد.

وی افزود: با توجه به اینکه بخشی از هزینه‌های یک واحد تولیدی با پرداختی ها به سازمان تامین اجتماعی در ارتباط است، نبود سرمایه در گردش و نقدینگی در مواردی واحدها را برای پرداخت حق بیمه دچار مشکل و تاخیر می‌کند.

جمیلی ادامه داد: می‌توان برای حمایت از واحد‌های صنعتی و تولیدی و متناسب با شرایط حاکم بر جامعه آیین نامه‌هایی را در دستور کار قرار داد تا مشکلات تاثیر بسزایی روی کار واحد‌های تولید نداشته باشد. بخشنامه بخشودگی جرایم که تا 100 درصد نیز امکان پذیر است، در موارد زیادی می‌تواند دغدغه ها را از دوش تولید کننده بردارد تا بخشی از هزینه‌هایی که به ناچار و از روی نبود نقدینگی تحمیل شده جبران شود.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران افزود: نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی یکی از مشکلات واحد‌های تولیدی است که در شرایط تحریم، مشکلات بانکی و رکود به وجود آمده، تشدید نیز شده است.

وی با بیان اینکه بقای سازمان تامین اجتماعی به بقای تولید کننده و تولید در کشور منوط است، یادآور شد: یکی از خواسته‌های اکثر واحد‌های تولیدی در رابطه با سازمان تامین اجتماعی، تقسیط حق بیمه و دریافت فهرست از کارفرمایان است. همچنین راه اندازی سیستمی که از رفت و آمد‌ها کاسته و در راستای شفافیت باشد می‌تواند کمک شایانی به حمایت از واحد‌های تولیدی کند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای