شناسه خبر : 7183

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: بیمه‌های تکلیفی و حمایتی که در سال‌های گذشته بر سازمان تأمین اجتماعی تحمیل شد، توازن منابع و مصارف را بهم زد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در دیدار روسای کانون‌های بازنشستگی سراسر کشور با تأکید بر اینکه وضعیت این سازمان سخت است، اما نگران کننده نیست، اظهار کرد: پرداخت مستمری به مستمری بگیران و بازنشستگان از اولویت‌های این سازمان است و بازنشستگان عزیز از بابت پرداخت مستمری شان نگرانی نداشته باشند.

وی با بیان اینکه بیمه‌های تکلیفی و حمایتی که در سال‌های گذشته بر سازمان تأمین اجتماعی تحمیل شد، توازن منابع و مصارف را بهم زد، گفت: خوشبختانه در دولت و مجلس فعلی این اتفاق نیفتاد و هیچ تعهد جدیدی از جیب بیمه شدگان ایجاد نشد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر حرکت به سمت سه جانبه گرایی در تصمیم سازی‌ها و تصمیم گیری‌های کلان سازمان ادامه داد: شورای تحول راهبردی در این سازمان تشکیل شده و پیشنهادات و محور‌های تعیین شده در این شورا با کمک شرکای اجتماعی مطرح و بررسی می‌شود.

سالاری گفت: نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند و از مراکز دولتی و خصوصی برای آن‌ها خدمات درمانی خریداری شده است. در سال‌های اخیر هزینه‌های درمان جهش پیدا کرد. این مراکز از سازمان تأمین اجتماعی طلب دارند که برای پرداخت بدهی‌های آن‌ها تلاش خواهیم کرد. باید پرونده الکترونیک و نسخه الکترونیک را تکمیل کنیم تا خرید درمان در یک چارچوب علمی قرار گیرد.

وی در خصوص خروج از بنگاهداری و ورود به بازار سهام شرکت‌های سازمان تأمین اجتماعی گفت: اموال بیمه شدگان را نمی‌بخشیم. با رعایت مصالح کارگران و بازنشستگان شیوه مدیریت شستا را اصلاح می‌کنیم. برخی شرکت‌ها به فروش می‌رسند و برخی ادغام می‌شوند. نتیجه این برنامه این است که ارزش دارایی و سود شرکت‌ها بیشتر شود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای