شناسه خبر : 7133

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی:

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی از راه اندازی دهکده‌های سلامت برای ارائه خدمات هر چه بیشتر به بازنشستگان تحت پوشش در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین، مرتضی لطفی افزود: با اجرای طرح دهکده های سلامت بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بازنشسته این سازمان می توانند از هرگونه خدمات رفاهی، اجتماعی و دیگر موارد خدماتی بهره مند شوند.

وی همچنین با اشاره به راه اندازی تورهای زیارتی این سازمان در قالب طرح کرامت رضوی گفت: سعی و تلاش کارکنان تامین اجتماعی با ایجاد مراکز درمانی ارائه خدمات رایگان به افراد تحت پوشش و جلب رضایت مندی آنان است.

لطفی با بیان اینکه بخش عمده ای از سرمایه های این سازمان در اختیار دولت قرار دارد، اظهار داشت: در تلاش هستیم در قالب تبصره های بودجه ای مجلس شورای اسلامی نسبت مطالبات خود را به حداقل برسانیم تا بتوانیم در حوزه های اقتصادی و رفاه اجتماعی کیفیت ارائه خدمات را ارتقا دهیم.

بیش از ۴۱ میلیون نفر تحت پوشش تامین اجتماعی

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۴۱ میلیون نفر بیمه گر تحت پوشش این سازمان قرار دارند، تصریح کرد: به نسبت سایر صندوق های موجود کشور و با توجه به اینکه تامین اجتماعی هیچ ردیف اعتباری در بودجه سالیانه کشور ندارد تاکنون توانسته ایم به صورت نسبی خدمات لازم را  ارائه دهیم.

وی گفت: به نظر من تعداد خدماتی را که تامین اجتماعی به بیمه گرها و بیمه شده های خود ارائه می دهد، به نوعی قابل توجه است زیرا از تولد تا مرگ افراد همه خدماتی را که ضرورت نیاز افراد تحت پوشش خود را دارد، ارائه می کند.

لطفی تصریح کرد: در کنار ظرفیت هایی که تامین اجتماعی دارد، با استفاده از ظرفیت سایر دستگاه‌ها در قالب قراردادهای خرید خدمت تلاش هایی صورت گرفته است و همچنان به دنبال پیشبرد اهداف سازمانی هستیم.

وی اظهار داشت:‌ سازمان تامین اجتماعی کشور از آنجا که به عنوان یک سازمان درآمدی هزینه ای و بین نسلی است، با اتکا به منابع دریافتی که عموما در حوزه بیمه ای تامین می شود، امروز می توان اظهار داشت که بیش از نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش این سازمان است.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای