شناسه خبر : 6823

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با تشریح آخرین وضع پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کارگران مناطق سیل‌زده، از پرداخت مقرری به ۴۸۰۰ کارگر در این مناطق خبر داد.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از مهر، پس از وقوع سیل در فروردین امسال که چندین استان کشور را درگیر کرد، بخشی از صنایع، کارگاه‌ها و بخش‌های مختلف اقتصادی نیز با مشکل مواجه شدند و مشاغل تعدادی از نیروی کار تحت تأثیر سیل قرار گرفت.

در همان زمان برآوردها نشان می‌داد حدود ۱۰ هزار نیروی کار در استان‌های مختلف تحت تأثیر سیل، امکان اشتغال مجدد نداشتند.

اگرچه بر اساس قانون بیمه بیکاری، در وضع عادی فقط بیکارانی که حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت بیمه داشته باشند مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می‌شوند، اما در استان‌های درگیر سیل، حتی آن دسته از کارگرانی که سابقه بیمه پردازی آنها کمتر از ۶ ماه بود نیز مشمول دریافت حمایت مقرری بیمه بیکاری شدند.

در همین زمینه کریم یاوری مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اشاره به آخرین وضع پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کارگران مناطق سیل‌زده اظهار کرد: تا پایان خرداد امسال حدود ۴۸۰۰ نفر از کارگران مناطق سیل‌زده که کارگاه‌های آنها در اثر حادثه سیل دچار مشکل شده‌اند از حمایت مقرری بیمه بیکاری بهره‌مند شده‌اند و مقرری بیمه بیکاری به حساب آنها نیز واریز شده است.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: حسب دستور و تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمام همکاران ستادی وزارتخانه و سازمان تأمین اجتماعی در مناطق سیل‌زده تا پایان حل مشکلات کارگران که در اثر حادثه ناشی از سیل با مشکل مواجه شده‌اند از آنها حمایت خواهند کرد.

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری ادامه داد: هم اکنون ۲۶۰ هزار نفر از کارگران در سراسر کشور که بدون میل و اراده از کار بیکار شده‌اند، تحت پوشش دریافت ماهانه مقرری بیمه بیکاری قرار دارند.

وی همچنین گفت: تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای