شناسه خبر : 6811

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد:

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: شرکت‌های بیمه‌ای جزیره کیش می‌توانند پایلوت فعالیت‌های بیمه‌ای کشور باشند.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از فارس، ناصر آخوندی پیش از ظهر امروز در نشست با رؤسای شرکت‌های بیمه با اشاره به جایگاه صنعت بیمه در اقتصاد کشور اظهار داشت: شرکت‌های بیمه با بهره‌مندی از ابزارهای نوین و محصولات جدید در کنار حمایت سازمان می‌توانند در این منطقه آزاد به گونه ای عمل کنند که پایلوت اجرای طرح‌های نوین در کشور باشند.

وی با اشاره به حمایت از چهار شرکت بیمه مستقیم امید، حافظ، ایران معین و آسماری که در منطقه آزاد به ثبت رسیده اند افزود: وجود شرکت‌های متعدد بیمه ای حق انتخاب‌های متعددی را برای افراد فراهم می‌کند و آنها باید با ایجاد بازار رقابتی سالم به دنبال ارتقاء کیفیت ارایه خدمات باشند؛ به نحوی که منجر به افزایش رضایتمندی ساکنان و سرمایه‌گذاران شود.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزادکیش افزود: طرح‌های جدید از جمله ساخت هتل و مراکز گردشگری، ایجاد زیرساخت‌ها نظیر بنادر و فرودگاه کیش منجر به رشد سبد بیمه ای جزیره می‌شود.

وی با اشاره به ارائه خدمات متنوع بیمه ای نظیر بیمه خودرو، عمر، سلامت، آتش سورزی، تضمین کیفیت محصول، اعتباری در کشورهای جهان گفت: توجه به آموزش خدمات نوین بیمه ای و فرهنگ‌سازی به شرکت‌های بیمه کمک می‌کند تا با بازارسازی به ارائه محصول جدید بپردازند و از ایجاد جنگ رقابتی مخرب پرهیز کنند.

آخوندی با اشاره به اهمیت رضایتمندی مشتریان ابراز امیدواری کرد: شرکت‌های بیمه با ارائه خدمات مناسب از جمله خدمات ویژه در محل کار مشتریان حقوقی، استفاده از فضای مجازی و راه اندازی اپلیکیشن در جهت رفاه سرمایه‌گذاران و ساکنان کیش عملکرد مطلوب‌تری داشته باشند.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان همچنین در خصوص پرداخت به موقع خسارت و لزوم پایبندی شرکت‌های بیمه به تعهدات خود افزود: در صورت مشاهده هرگونه تخلف، در مرحله نخست شرکت‌های بیمه تذکر و سپس اخطار دریافت خواهند کرد. در صورت تکرار تخلف نیز مجوز فعالیت نمایندگی و یا شعبه آن شرکت لغو خواهد شد.

وی سرمایه‌گذاران و ساکنان کیش را جامعه هدف بازار بزرگ صنعت بیمه ای جزیره کیش برشمرد و گفت: معرفی مناسب بیمه‌های عمر و پس انداز، زلزله و آتش سوزی بازار بیمه ای بسیارخوبی را در کیش ایجادمی کند.

آخوندی با اشاره به پیگیری تشکیل دبیرخانه بورس بین الملل در کیش از برگزاری نشستی با حضور مسؤولان وزارت اقتصاد، سازمان بورس، دبیرخانه مناطق آزاد در ماه جاری خبر داد و افزود: با توجه به راه‌اندازی مرکز مالی در آینده نزدیک، بیمه‌ها باید آمادگی استقرار شعب فعال در این مرکز در کنار بیمه‌های خارجی را داشته باشند و از این فرصت برای همکاری مشترک در عرصه بین المللی و ارائه خدمات به روز و مطابق با استانداردهای بین المللی استفاده کنند.

به گفته معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش در این ماه کارگروه ایجاد دبیرخانه بورس بین الملل کیش با حضور مسؤولان وزارت اقتصاد، سازمان بورس و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد در این جزیره تشکیل می‌شود.

در این جلسه رؤسای شرکت‌های بیمه مستقر در جزیره کیش نیز موارد متعددی را در خصوص مشکلات کنونی و چالش‌های پیش روی توسعه فعالیت خود مطرح کردند.

همچنین شرکت‌های بیمه ای با اشاره به هزینه‌های بالای خسارت پرداخت شده در پنج سال گذشته و پرداخت بالغ بر 500 میلیارد ریال خسارت بیمه نامه‌های شخص ثالث و بدنه اتومبیل، آمادگی خود را برای همکاری با پلیس راهور و کمک مالی جهت اصلاح مسیرهای حادثه خیز جزیره اعلام کردند.

انتخاب شرکت‌های بیمه بر اساس نرخ قیمت و عدم توجه به سابقه پرداخت مطالبات زیان دیدگان، محدودیت فعالیت شرکت‌های ثبت شده در منطقه آزاد کیش در سطح مناطق آزاد و ویژه تجاری و اقتصادی از جمله سایر موارد عنوان شده در این نشست بود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای