شناسه خبر : 6765

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تاکید کرد که تامین اعتبار برای احداث بیمارستان ۱۰۰۰تختخوابی اردبیل از نیازهای زیرساختی حوزه سلامت استان است.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از مهر، قدرت اخوان اکبری در نشست هیئت رئیسه با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در اردبیل جهت مساعدت در تأمین اعتبار لازم برای تأسیس بیمارستان هزار تختخوابی اردبیل و اخذ مجوز ماده ۲۳ تأکید کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یکی از دانشگاه‌های نوپای کشور است، بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در چند سال اخیر توسعه و بالندگی خود را برغم مشکلات عدیده در ایجاد زیرساخت‌ها و تأمین و تهیه امکانات و تجهیزات مورد نیاز همچنان با شدت ادامه داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: بخش بهداشت و درمان اردبیل نیازمند حمایت‌ها و کمک‌های جدی مسئولین کشور است و یکی از موارد مهمی که به مطالبه اصلی مردم شریف استان تبدیل شده ساختمان تروما است که از سال ۸۶ کار احداث آن توسط سازمان مسکن و شهرسازی شروع و در اسفند ۹۴ به صورت نیمه کاره تحویل دانشگاه شده است.

وی متذکر شد: این مرکز امسال با وجود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در سفر رئیس جمهور به اردبیل در حالی به بهره برداری می‌رسد که برای این پروژه ۱۲ ساله بیش از ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده و دانشگاه نیز بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان بدهی به پیمانکار دارد و برای تکمیل مراحل پایانی آن مبلغ ۳۰ میلیارد تومان نیز نیاز دارد تا دانشگاه بتواند معوقات خود به پیمانکار این پروژه را پرداخت نماید.

اخوان اکبری ادامه داد: استان اردبیل یکی از استان‌هایی است که به رغم کمبودها با همت و تلاش شبانه روزی مسئولین دانشگاه در چند سال گذشته شاهد رشد خوبی در حوزه‌های مختلف بهداشت، درمان و آموزش بوده است اما این امر کافی نیست و مستلزم حمایت‌های بیشتر مسئولین جهت احداث ساختمان‌های جدید و افزایش فضای فیزیکی درمانی و آموزشی است.

وی مطالبات مراکز درمانی و دانشگاه از سازمانذهای بیمه گر را یکی از مسائل و چالش‌های عمده دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ارائه خدمات مطلوب دانست و یادآور شد: علیرغم اینکه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با وجود تنگناهای مالی و عدم پرداخت معوقات از سوی سازمان‌های بیمه گر روبروست اما هیچ وقفه‌ای در ارائه خدمات درمانی نداشته است و با قوت تمام خدمات حیاتی و لازم را به مردم ارائه می‌کند.

محمدرضا رضایی بنا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز در این نشست اضافه کرد: جهت خرید آمبولانس، افزایش تخت های درمانی، تکمیل پروژه تروما و تامین نیروی تخصصی بویژه متخصص اطفال برای شهرستان توریستی سرعین نیازمند همکاری اعضای کمیسیون هستیم.

ارزنلو معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز گفت: در حال حاضر برخی کمبودهای دارویی و تجهیزات پزشکی داریم که در این زمینه نیازمند چاره جویی و تأمین اعتبارات برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی هستیم.

دادخواه معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به بحث کمبود خوابگاه دانشجویی اشاره کرد و افزود: به لحاظ افزایش پذیرش دانشجو، این دانشگاه در زمینه خوابگاه دانشجویی در مضیقه قرار دارد و برای احداث خوابگاه ۴۰۰ نفره اعتبار مالی مورد نیاز است.

انتظاری معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل هم در این نشست عنوان کرد: دانشکده های اقماری فاقد چارت تشکیلاتی هستند، همچنین برای اعضای هیئت علمی بودجه کافی تخصیص داده نمی‌شود که در این زمینه نیازمند همکاری مناسب و حمایت هستیم.

بابک نخستین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به حقوق پرسنل قراردادی در تیم های سلامت اشاره کرد و گفت: پرسنل قراردادی در حوزه بهداشت در زمینه پرداخت حقوق و مزایا معوقه دارند و تابحال اعتبار مورد نیاز تخصیص نیافته و در این زمینه نیازمند همکاری و مساعت هستیم.

داورنیا معاون توسعه دانشگاه نیز بر تخصیص اعتبار کافی جهت توسعه فضاهای فیزیکی، خرید تجهیزات، پرداخت حقوق و مزایای پرسنل و پرداخت معوقات پیمانکاران تاکید کرد و خواستار حمایت اعضای کمیسیون بهداشت و درمان در رفع نیازمندی های اساسی منطقه محروم اردبیل شد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای