شناسه خبر : 6753

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: بازنشستگان، ازکارافتادگان و بازماندگان نمونه تأمین اجتماعی خراسان جنوبی همزمان با شهریورماه امسال تجلیل می شوند.

به گزارش چابک‌آنلاین، مجید درویشی اظهارکرد: بازنشستگان سرمایه های اجتماعی و گنجینه های ماندگاری هستند که تلاش خستگی ناپذیر آنان در طی سالیان خدمت صادقانه در اذهان جامعه باقی می ماند.

مدیرکل تأمین‌اجتماعی خراسان جنوبی بیان داشت: تکریم و تجلیل از مقام بازنشستگان به عنوان اسوه های تجربه و خرد ورزی و از کارافتادگان کلی که در عرصه کار و تولید سلامت جسمانی خود را از دست داده اند و همچنین همسران بازمانده که الگوی صبر و متولیان تربیت فرزندان شایسته در جامعه هستند قطعاً نشأت گرفته از آموزه های دینی ماست.

وی افزود: درحال حاضر بیش از ۱۷ هزار و ۴۳۷ نفر بازنشسته و مستمری بگیر در استان هستند که از این رو سازمان تأمین اجتماعی برای هفدهمین سال طرح انتخاب و معرفی بازنشستگان، همسران بازمانده و از کار افتادگان کلی نمونه سازمان تأمین اجتماعی را در دستور کار قرار داده و با عنایت به روز ۲۵ ذی الحجه به نام روز خانواده و تکریم بازنشستگان اقدام به تجلیل از برگزیدگان خواهد کرد.

درویشی سابقه پرداخت حق بیمه، موفقیت تحصیلی دانشگاهی همسر بازمانده پس از برقراری مستمری، تحصیلات دانشگاهی فرزندان تحت تکفل بازمانده پس از فوت بیمه شده، موفقیت فرزندان در رقابت های فرهنگی، علمی و ورزشی، داشتن آثار فرهنگی، علمی و هنری و یا انجام پژوهش های علمی و کاربردی، خلق آثار فرهنگی، علمی و هنری توسط فرزندان با ارائه مدارک معتبر، پیشرفت های تحصیلی دانشگاهی در دوران بازنشستگی، موفقیت در رقابت‌های علمی، فرهنگی و ورزشی در دوران بازنشستگی، تربیت فرزندان شایسته، کار آفرینی و ایجاد اشتغال در دوران از کار افتادگی را از شرایط و معیارهای انتخاب برشمرد.

وی همچنین گفت: متقاضیان تا ۲۶ تیرماه سال جاری فرصت دارند با مراجعه به شعب تأمین اجتماعی و یا کانون های بازنشستگی نسبت به دریافت و تکمیل فرم مربوطه اقدام کنند.

درویشی خاطرنشان کرد: کمیته استانی پس از دریافت و بررسی مدارک متقاضیان نسبت به انتخاب بازنشسته، از کارافتاده و بازمانده نمونه اقدام خواهد کرد و در مراسمی که به همین مناسبت درشهریورماه برگزار خواهد شد از آنان تجلیل به عمل خواهد آورد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای