شناسه خبر : 6357

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح (ساخد) از گسترش چتر حمایتی بیمه خدمات درمانی این نیرو برای بیماران صعب العلاج خبر داد و گفت: ۱۱بیماری خاص تحت پوشش بیمه درمانی نیروهای مسلح قرار می‌گیرند.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر «امیر نوروزی» در همایش مدیران ارشد این سازمان، افزود: یکی از مهم ترین چالش‌های بیمه‌های اجتماعی کشور، پوشش هزینه‌های درمانی کمرشکن برای بیماران خاص و صعب العلاج است.
وی یادآور شد: سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح که همواره در بین سایر سازمان‌های بیمه گر کشور پیشرو بوده در راستای حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج ۱۱ مورد بیماری جدید شامل سایر بدخیمی‌های پوستی، بدخیمی‌های بافت نرم و بافت همبند، بدخیمی متاستاتیک لنف ۹۰ با منشأ نامشخص، بیماری GM۱ گانگلیوزیدوز، شارکو ماری توث، Devic، SMA، CIDP، CVID، گیلن باره و سندروم نفروتیک را به فهرست بیماری‌های ویژه و تحت پوشش اضافه کرد.
مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: همچنین هفت مورد از بیماری‌های ویژه قبلی (دمانس عروقی، آلزایمر، سایر انواع دمانس، انواع دیابت نوع ۱ و ۲، لوپوس اریتماتوز سیستمیک، پروانه‌ای) از گروه بیماران پرونده‌ای به گروه بیماران صعب العلاج جهت افزایش حمایت‌های هزینه‌ای تغییر یافت.
نوروزی همچنین از افزایش مدت زمان اعتبار پرونده‌های بیماران صعب العلاج خبرداد و افزود: جهت تسهیل در دسترسی به خدمات و تشکیل پرونده این گروه از بیماران، مدت زمان اعتبار پروند این بیماری‌ها نیز افزایش یافته است که به عنوان مثال، اعتبار پرونده بیماران دیابتی که ۶۱ درصد بیماران ویژه سازمان را شامل می‌شوند، از سه به ۱۰ سال افزایش یافت.

وی گفت: مدت زمان اعتبار پرونده سایر بیماران ویژه با توجه به نوع بیماری از یک الی دو به سه، پنج و ۱۰ سال بر اساس نوع بیماری و شرایط خاص آن افزایش یافت.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای