شناسه خبر : 5867

هدایت الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغ ملک در گفتگوی اختصاصی با چابک آنلاین در پی انتشار خبری از روزنامه محلی این استان درخصوص بیمه ایران که منجر به توئیت وی شد، توضیحات تکمیلی ارایه کرد.

به گزارش چابک‌آنلاین، درحالی گزارش‌ها حاکی از ارزیابی سریع و پرداخت به موقع خسارات بیمه شدگان سیل زده از سوی بیمه ایران است که یکی از روزنامه‌های محلی استان خوزستان در شرایط بحرانی این استان با انتشار خبری از عدم صدور بیمه نامه های جدید در مناطق سیل زده استان خوزستان سعی در تشویش اذهان عمومی نمود.

هدایت الله خادمی، نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در پی این خبر، پیامی را توئیت کرد. اما پس از تشریح جزئیات و مسایل قانونی پیرامون این موضوع، وی در پاسخ به خبرنگار چابک انلاین گفت: ما تنها از شرکت‌های بیمه به ویژه بیمه ایران درخواست داریم که به دلیل تمایل افراد به بیمه کردن منازل و مشاغل خود پس از حادثه سیل اخیر، صدور بیمه‌نامه در مناطق کم ریسک همچون ایذه و باغملک را که در بالا دست مناطق سیل زده استان خوزستان واقع شده تسریع بخشند.

این نماینده همچنین ضمن تشکر از اقدام به موقع بیمه ایران در پرداخت خسارت سیل‌زدگان استان گلستان، از این شرکت خواست تا در پرداخت خسارت بیمه‌شدگان سیل‌زده استان خوزستان نیز اقدامات سریع و به موقع را انجام دهد.

مطابق با قوانین بیمه، شرکت‌های بیمه‌ای نباید در زمان وقوع حوادثی همچون سیل، اقدام به صدور بیمه‌نامه برای مناطق درگیر در حادثه نمایند. اما رسانه مذکور بدون توجه به این قانون، این‌طور بیان داشته که بیمه ایران نه تنها از صدور بیمه‌نامه جدید خودداری می‌کند که خسارت بیمه‌شدگان قبلی را نیز پرداخت نخواهد کرد.

این در حالیست که مدیرعامل بیمه ایران نیز در گفتگو با چابک آنلاین اعلام کرد که بیمه ایران هم اکنون در حال فروش بیمه نامه در تمام مناطق خوزستان و کلیه استان ها البته صرفا با بازدید است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. وی گفت اگر سلامت ساختمان با بازدید ثابت بشود سریعا مورد پوشش قرار می گیرند. وی در خصوص پرداخت خسارت ها نیز اعلام کرد بیمه ایران تابحال بیش از 1100 مورد خسارت از ابتدای سیل را رسیدگی کرده و بصورت قطعی به خسارت دیدگان پرداخت کرده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای