شناسه خبر : 5760

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران گفت که حقوق تشویقی ۵۰۰خانوار سیلزده بیمه روستایی فردا یکشنبه بیست و پنجم فروردین به حساب آنان پرداخت می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا ، محمد ابراهیمی با بیان اینکه بر اساس دستور وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی مقرر شد تا سیل‌زده‌های دارای بیمه روستایی یک ماه حقوق تشویقی دریافت کنند، افزود: حقوق فروردین سال جاری نیز به حساب تمامی مستمری بگیران استان 2 روز قبل پرداخت شده است.

طبق آخرین بررسی و ارزیابی های صورت گرفته بارش شدید باران و برف در 2 مرحله از 26 اسفند 97 تا دوم فروردین امسال و همچنین بارش شدید در 12فروردین، طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیل و سیلاب را در پی داشته که سبب شد 6هزارو 340 واحد مسکونی و 91 هزار هکتار از باغها و زمین های زراعی بخش های مرکزی و شرق مازندران دچار خسارت شدید شوند.

وی با بیان اینکه حدود چهار هزار خانوار از جمعیت روستایی استان عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند،اضافه کرد :اگرچه کارشناسان این صندوق با دقت کامل وضعیت مستمر بگیرانی که در سیل اخیر دچار خسارت شده اند، شناسایی کردند اما اگر مستمر بگیر در اثر سیل دچار خسارت منزل مسکونی و یا زمین کشاوری شده است ،اعلام کند.

وی توضیح داد : از آنجایی که مبلغ حقوق مستمربگیران صندوق بیمه اجتماعی استان مازندران در مقایسه با ارزش زمین کشاورزی آنها بسیار اندک است ، سعی شد تا این تشویقی به بیشتر مستمربگیران برسد.

ابراهیمی بیشترین مستمربگیران بیمه روستایی سیل‌زده را در شهرستان های سیمرغ و سوادکوه اعلام کرد.

وی گفت که این صندوق همچنین با هدف احقاق حقوق اعضای صندوق ، پیگیر اجرای ماده 8 قانون بیمه روستائیان مبنی بر پرداخت حق بیمه ‌آن دسته از اعضای صندوق توسط دولت است که دچار حوادث غیر مترقبه می شوند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای