شناسه خبر : 5749

رییس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان از خسارت به ۶ هزار هکتار از باغ‌ها و مزارع کشاورزی استاندر جریان بارش‌های فروردین‌ماه خبر داد و گفت: البته خسارت وارد شده به این اراضی به صورت ۱۰۰درصدی نیست.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا ،سیدحسن میرعماد با اعلام این خبر اظهار کرد: سیل و بارش‌های اخیر در مجموع بیش از ۵۲ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی در استان سمنان وارد کردند.

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی در میامی بیشترین خسارت را داشته خاطرنشان کرد: عمده خسارت‌های بخش کشاورزی و دامداری در چهار شهرستان میامی، شاهرود، دامغان و مهدیشهر بوده است.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان در خصوص خسارت‌های احتمالی به بخش دامداری و دامپروری در این استان اظهار کرد: جدا از خسارت‌های وارد شده به برخی زیرساخت‌های دامداری‌ها در جریان سیل‌های اخیر بین ۱۰۰ تا ۱۴۰ دام نیز تلف شدند.

میرعماد در خصوص برنامه‌های این سازمان برای جبران خسارات وارد شده به بخش‌های کشاورزی و دامداری گفت: برآورد خسارات توسط کارشناسان سازمان و مسوولان ذی‌ربط انجام و گزارش آن به وزارتخانه ارسال شده است.

وی از انجام ارزیابی مزارع و باغ‌های بیمه‌شده نیز خبر داد و افزود: آن دسته از مزارع و باغاتی که بیمه بودند ارزیابی آنها انجام و فرآیند پرداخت خسارت‌ها به آنها اخیرا آغاز شده است.

 رییس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان بر ضرورت توجه بیشتر به بیمه مزارع، باغ‌ها و دامداری‌ها تاکید و اضافه‌کرد: باید کمک کنیم که فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی در کشور ما که مستعد برخی بلایای طبیعی است، بیشتر از گذشته فراگیر شود تا در چنین مواقعی ، زیان‌های بهره‌برداران جبران شود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای