شناسه خبر : 5743

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: حدود ۳۰ درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان به تعداد ۱۳ هزار و ۱۵۸ واحد دارای پوشش بیمه‌ای هستند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا ، راضیه شهاب با بیان این که ۴۳ هزار و ۴۶۷ واحد مسکونی روستایی در استان سمنان وجود دارد که از این تعداد تنها ۱۳ هزار و ۱۵۸ واحد مسکونی روستایی پوشش بیمه دارند، افزود: مسوولان، رسانه، دهیاری ها، شوراها برای ترویج فرهنگ بیمه بین مردم بیش از پیش تلاش کنند.

وی ادامه داد: به منظور ترویج فرهنگ بیمه و تشویق روستاییان برای بیمه واحد مسکونی تفاهم نامه‌ای با دهیارها منعقد شد و براساس این تفاهم نامه تا سقف ۳۰ درصد از هزینه بیمه هر واحد مسکونی روستایی با مشارکت دهیاری‌ها تقبل می‌شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان، در نظر گرفتن تا ۲ درصد بودجه جاری دهیاری‌ها برای مشارکت در پرداخت هزینه بیمه واحدهای روستایی را از راهکار تشویقی اخذ پوشش بیمه‌ای عنوان کرد.

وی، در نظر گرفتن تخفیف در تعرفه پرداخت بیمه به شرط بیمه جمعی روستا در بخش واحد مسکونی را از دیگر راهکارهای تشویقی مطرح و تصریح کرد: بر اساس انعقاد تفاهم نامه با بیمه ایران، در صورت بیمه جمعی روستا، هر واحد مسکونی روستایی با پرداخت ۲۵۰ هزار ریال تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال از پرداخت خسارت برخوردار می‌شود.

وی با بیان این که همواره پیشگیری بهتر از درمان است، افزود: بهره‌گیری از خدمات بیمه‌ای نوعی اقدام پیشگیرانه محسوب می‌شود که در صورت وقوع حوادث غیر طبیعی مانند سیل و زلزله بخش زیادی از آسیب‌ها و خسارت‌ها را جبران کند، بر همین اساس بیمه واحدهای مسکونی به ویژه در بخش روستایی که در معرض خطر و آسیب بیشتری قرار دارند اقدامی اجتناب ناپذیر است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان خاطر نشان کرد: فقدان آموزش و اطلاع رسانی کافی، ضعف توان مالی روستاییان، فقدان فراگیرشدن فرهنگ بیمه خانه‌های روستایی را از عوامل استقبال کم روستاییان از بیمه واحد مسکونی روستایی عنوان کرد.

از ۱۹ شهر استان سمنان ۱۵ شهر دارای جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر است و از مجموع ۴۰۰ روستای سمنان بیش از ۲۸۴ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد که تنها واحدهای مسکونی چهار روستا بیمه است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای