شناسه خبر : 5735

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در سال زراعی ۹۷-۹۶ سرما، یخبندان، تگرگ، طوفان و سیلاب بیشترین خسارت را به کشاورزان استان وارده کرده است که در مجموع ۱۸۹ میلیارد ریال غرامت برای کشاورزان برآورد شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم ، جواد غنچه ، اظهار داشت: در سال زراعی ۹۷-۹۶ میزان ۱۸۹ میلیارد ریال غرامت برای کشاورزان برآورد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش زیادی داشته است و بخشی از این مبلغ پرداخت و ۳۸ میلیارد ریال هنوز پرداخت نشده است.

وی از بستن ۵۳ هزار فقره قرارداد بیمه در این مدت خبر داد و افزود: بیش از ۳۱ هزار پرونده منجر به تشکیل پرونده خسارت شد و بیشترین پرداختی‌ها در بخش باغی با ۱۳۳ میلیارد ریال، بخش زراعی ۲۷ میلیارد ریال و محصولات دامی ۲۶ میلیارد ریال پرداخت شد.

وی ادامه داد: بیشترین عوامل خسارت‌زا سرما، یخبندان، تگرگ، طوفان و سیلاب بوده است که خسارات سال زراعی۹۷-۹۶نسبت به مدت مشابه سال زراعی قبل افزایش زیادی دارد.

غنچه تصریح کرد: قبل از فروردین ۹۸ در شهرستان‌های طبس، سربیشه، فردوس، نهبندان، سیل در بخش زراعی و باغی خسارتی به میزان ۴۳ میلیارد ریال وارد کرد که پس از اتمام برداشت محصولات به کشاورزان پرداخت می‌شود.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای