شناسه خبر : 5725

صندوق بیمه کشاورزی اعلام کرد: از ۱۵ فروردین ماه تاکنون مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران ناشی از سیل اخیر در استان های مختلف کشور پرداخت شده است که این روند ادامه دارد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا ، در پی وقوع سیل گسترده فروردین ماه ۹۸ در گستره وسیعی از کشور، صندوق بیمه کشاورزی بخشی از خسارات مناطق سیل زده را پرداخت کرده است.این بدان معناست که به طور متوسط روزانه یک میلیارد تومان از خسارت بیمه گذاران بخش کشاورزی پرداخت شده است.

به طور حتم خسارت بیمه گذاران پس از بررسی و تایید به تدریج پرداخت می‌شود و این روند تا تکمیل ارزیابی همه مزارع خسارت دیده ادامه خواهد داشت.

به منظور دقت و سرعت بیشتر، فناوری های ماهواره ای سنجش از دور (Remote Sensing) و سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) دانش بنیان در ارزیابی خسارات اخیر به کار گرفته شده است.

پس از رخداد سیل گسترده اخیر در کشور، گروه‌های تخصصی ارزیابی فنی بیمه کشاورزی در شمار نخستین نیروهایی بودند که در عرصه‌های سیل زده حضور یافته و در ایام تعطیلات فروردین، کار ارزیابی خسارات را به طور جدی آغاز کردند.

خسارات بیمه گذاران برخی از مناطق آسیب دیده همچون آق قلا و گمیشان در استان گلستان و استان های لرستان، مازندران و خوزستان پرداخت شده و بقیه نیز در حال تکمیل فرآیند ارزیابی خسارات و پرداخت غرامت قرار دارند.

صندوق بیمه کشاورزی از کشاورزان خواست تا در طی سال نسبت به تهیه بیمه نامه کشاورزی، از نزدیک ترین شعبه بانک کشاورزی یا دفاتر خدمات بیمه کشاورزی، اقدام کنند، تا در هنگام وقوع حوادثی مانند سیل، طوفان، سرما و یخبندان، زلزله و بروز بیماری های دام، طیور و آبزیان، امکان دریافت غرامت را از طریق سازوکار آسان بیمه کشاورزی داشته باشند.

وزیر جهاد کشاورزی به تازگی آمار خسارت بخش کشاورزی ناشی از سیلاب های اخیر را هفت هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: حجم خسارات در حال تغییر و افزایش است و بخش عمده ای از آسیب‌ها مربوط به استان خوزستان است.

به گفته وی، هیات دولت مصوبه‌هایی برای کمک به مناطق سیل زده داشته که در بخش کشاورزی با توجه به حجم گسترده خسارت‌ها به مصوبه‌های تکمیلی نیاز است.

صندوق بیمه محصولات کشاورزی، پرداخت خسارت بیمه گذاران سیل اخیر را از روز پنجشنبه ( ۱۵ فروردین ماه) آغاز کرد.

 

 

 

 

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای