شناسه خبر : 5714

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: تحت پوشش قرار دادن سرپرست خانوارهای روستایی و عشایری که هنوز بیمه نیستند و همچنین روستاهای مرزی و محروم اولویت اصلی صندوق در سال جاری خواهد بود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا ،رضا عبداللهی افزود: برای تامین آینده روستاییان امسال بیمه همگانی و تحت پوشش قراردادن حداقل یک نفر از هر خانوار جامعه هدف در راس برنامه ‌های صندوق می‌باشد.

او با اشاره به اینکه استان اردبیل با ضریب نفوذ ۵۱ درصد بیمه اجتماعی روستاییان ۱۸ درصد از متوسط کشوری بیشتر است، گفت: در این استان ۵۲ هزار نفر تحت پوشش صندوق قرار گرفته‌ اند و برای شتاب دادن به افزایش پوشش بیمه ، ۱۲ بخش استان به عنوان پایلوت انتخاب شده و اجرای برنامه ‌های صندوق در بخش‌‌های مرزی و کم برخوردار در اولویت طرح قرار گرفته‌ است.

عبداللهی با تاکید بر اینکه روستاها کانون اصلی تلاش و تولید و روستاییان جهادگران سنگر تولید هستند، اظهار داشت: این قشر در استقلال اقتصادی و توسعه پایدار کشور نقش بسیار مهم و برجسته‌ ای دارند و باید در سال رونق تولید، توسعه بیمه اجتماعی به عنوان یک ضرورت در توسعه پایدار و بازسازی روستاها و یکی از شاخص‌های توسعه مورد توجه جدی قرار گیرد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان استان اردبیل با بیان اینکه ۲ برابر حق بیمه را دولت پرداخت می‌کند، اضافه کرد: بیمه اجتماعی یک فرصت طلایی برای روستاییان، عشایر، کشاورزان، قالیبافان، زنبورداران، ساکنان در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و کشاورزان غیرساکن است و افراد مشمول در جامعه هدف با پرداخت سالی یک بار حق بیمه که امکان تقسیط آن نیز فراهم شده می‌توانند از مزایای صندوق که بازنشستگی و مستمری از کارافتادگی و بازماندگان می‌باشد بهره‌مند شوند.

وی شرط سنی برای عضویت در صندوق را حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال سن اعلام کرد و گفت: حداقل مبلغ حق بیمه در سال جاری ۲۷۰ هزار تومان در سال و حداکثر ۶۶۰ هزار تومان می‌باشد و افرادی که توان پرداخت حق بیمه را به صورت یک‌جا ندارند می‌توانند به صورت اقساط ۶ ماهه، چهار ماهه و سه ماهه پرداخت کنند.

 

 

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای