شناسه خبر : 5696

استاندار سمنان بابیان اینکه بیمه منازل مسکونی روستایی برای جبران خسارت بلایای طبیعی ضروری است، گفت: این امر به کاهش آلام و مشکلات بخش روستایی استان بسیار کمک می‌کند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر ، علیرضا آشناگر در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان سمنان به میزبانی دفتر خود بابیان اینکه بیمه منازل مسکونی روستاییان برای جبران خسارت بلایای طبیعی نظیر سیل و زلزله ضروری است، ابراز داشت: این مهم می‌طلبد تا فرمانداران و دهیاری‌ها برای کاهش آلام و مشکلات بخش روستایی هنگام وقوع بحران در این راستا بیشتر تلاش کنند.

وی بابیان اینکه کمیته امداد در بیمه منازل مددجویان شهری و روستایی پیشرو بوده است، اضافه کرد: می‌بایست فرمانداران با الگو گرفتن از رویه کمیته امداد این مهم را در بین روستاهای سطح استان سمنان نهادینه کنند.

استاندار سمنان بابیان اینکه نباید اجازه ساخت و ساز در بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها به‌هیچ‌وجه داده شود، ابراز داشت: خانه‌های روستایی می‌بایست با استحکام و مقاومت لازم ساخته و بیمه شوند تا در مواقع بحران شاهد کمترین آسیب و خسارت به بخش روستایی باشیم.

آشناگر تصریح کرد: در بیمه کردن منازل مسکونی روستایی علاوه بر فرمانداران، بخشداران و دهیاری‌ها می‌بایست خود مردم نیز همکاری لازم را داشته باشند و برای کاهش خسارات سیلاب از هم‌اکنون برای استحکام بناهای ساختمانی خود اقدامات لازم را انجام دهند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای